Dla Gospodarza-obowiązkowe ubezpieczenie
Napisane przezdnia  11-01-2016 06:16 11-01-2016 06:16 printer
» Ciekawostki » Dla Gospodarza-obowiązkowe ubezpieczenie
Dla Gospodarza-obowiązkowe ubezpieczenie

Dla Gospodarza-obowiązkowe ubezpieczenie

            Ubezpieczenie rolnicze to niezmiernie ważna kwestia. Wraz z rozpoczęciem bieżącego roku zmianom uległy stawki kar za jego nieposiadanie.

 

 


            Ubezpieczenie rolnicze to obowiązkowe świadczenie, które musi opłacić każda osoba fizyczna, która specjalizuje się działalnością rolniczą, posiadając przy tym areał użytków rolnych w wielkości powyżej 1 ha i uiszczająca w części lub całości podatek rolny. Ubezpieczenie rolnicze wówczas to obowiązkowe OC rolnika, a także budynków rolniczych. 

            Od dłuższego czasu obowiązują kary za niewykupienie obowiązkowego ubezpieczenia rolniczego. Jednak wraz z początkiem nowego roku uległy one zmianie. Od 1 stycznia jest to:

  •  Brak ubezpieczenia OC rolników - równowartość jednej dziesiątej minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2016 r. - 190 zł, w 2015 r. - 180 zł)
  •  Brak ubezpieczenia budynków rolniczych - równowartość jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2016 r. - 460, w 2015 r. - 440 zł

            Wykupienie ubezpieczenia rolniczego, to nie tylko uniknięcie płacenia kar, ale także zabezpieczenie na wypadek wystąpienia konfliktowych sytuacji, które mogą wystąpić z naszej winy.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)