Ursus i Bioenergia Invest S.A.
Napisane przezdnia  05-01-2016 06:13 05-01-2016 06:13 printer
» Ciekawostki » Ursus i Bioenergia Invest S.A.
Ursus i Bioenergia Invest S.A.

Ursus i Bioenergia Invest S.A.

            Niespełna dwa tygodnie temu marka Ursus stała się jedynym udziałowcem w spółce BIOENERGIA INVEST S.A. Ursus nabył udziały w wysokości 36, 1%, ich łączna kwota to 14, 6 mln złotych.

 


            Marka Ursus 23 grudnia 2015 roku stała się jedynym akcjonariuszem tej grupy, ponieważ w momencie nabycia 36, 1 % udziałów posiada ona łącznie 100 % akcji Bioenergia Inwest S.A.

            Udziały marki Ursus w grupie Bioenergia Inwest S.A. od dłuższego czasu konsekwentnie wzrastały. Realizowanie nabywania akcji związana jest z przyjętą strategią w zakresie rozwoju w branży rolniczej, zwłaszcza w jej perspektywicznych, a także ekologicznych obszarach. Posiadanie udziałów w znacznej części związana jest także z konsolidacją w grupie podmiotów o istotnym znaczeniu dla jej dalszego rozwoju.

            Jeśli chodzi o grupę Bioenergia Inwest S.A. warto przypomnieć, iż jest to jedna z pierwszych, a także największych producentów biomasy rolnej w Polsce. Współpraca marki Ursus i grupy Bioenergia Inwest S.A. polega na wdrożeniu skutecznej, wydajnej, a także oszczędnej technologii produkcji paletu na skalę przemysłową. Firmy prowadziły również badania nad nowym granulatorem, które wykazały skuteczność nowej technologii. Już z początkiem roku 2015 technologia ta została wdrożona do produkcji biomasy.

 

źródło: Ursus S.A.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)