Jak dobrać dobrze pług ?
Napisane przezdnia  04-01-2016 06:03 04-01-2016 06:03 printer
Jak dobrać dobrze pług ?

  Jak dobrać dobrze pług ?

            Decydując się na zakup pługa należy odpowiednio dopasować go do mocy ciągnika, a także powierzchni gospodarstwa i jakości gleby. Wówczas wykonywana nim praca będzie wydajna oraz ekonomiczna.

 


            Wybierając pług należy przede wszystkim zdefiniować jakość wykonywanej nim pracy. Ponadto bardzo istotne jest to, by orka była oszczędna czasowo, a także pod względem finansowym.

            Decydując się na zakup ciągnika ważne jest by nie dopuścić do przeciążenia ciągnika, ponieważ wiąże się to z dużym zużyciem paliwa i wysokimi kosztami. Dlatego pług powinien być dopasowany do mocy i siły uciągu ciągnika, który ma z nim pracować. Ponadto to, co istotne to również udźwig podnośnika hydraulicznego. Niekiedy może wystąpić konieczność zamontowania dodatkowych siłowników w trójpunktowym układzie zawieszenia.

            Ważnym elementem w dopasowaniu pługa jest także rodzaj gleby. Przy glebach jednorodnych wystarczy pług o stałej szerokości orki. W przypadku gleb o różnej specyfikacji warto zainwestować w pług z możliwością zmiany szerokości roboczej.

            Elementem, który przedłuży żywotność pługa jest zabezpieczenie przed kamieniami. Jeśli nie jest ich zbyt dużo wystarczające jest zabezpieczenie w postaci zrywalnych śrub zabezpieczających. Istnieje również możliwość zabezpieczenia w postaci systemu sprężyn śrubowych, a także droższego systemu z zabezpieczeniem hydraulicznym. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)