Nowa czy używana przyczepa rolnicza ?
Napisane przezdnia  29-12-2015 06:13 29-12-2015 06:13 printer
Nowa czy używana przyczepa rolnicza ?

Nowa czy używana przyczepa rolnicza ?

            Przyczepa w gospodarstwie rolnym pełni bardzo ważną rolę. Jest wykorzystywana do wielu prac. Dlatego warto wybrać taką, która sprawdzi się przez długie lata.


 


            Nie jest nowością, że na rynku rolniczym funkcjonują nowe i używane maszyny i sprzęty rolnicze. Tak samo jest z przyczepami. Wszystko zależy od budżetu, jaki mamy do dyspozycji. Nowa przyczepa to stosunkowo kosztowny wydatek, ponieważ ceny rozpoczynają się od 30 tysięcy w wzwyż.

            Przy zakupie używanych przyczep istnieje ryzyko oszustwa. Perfekcyjnie prezentująca się przyczepa może okazać się bardzo zużyta, a jej zakup spowoduje nie tylko ból głowy, ale również spory wydatek. O jej stanie dużo nam powie stan skrzyni ładunkowej. To, co należy tam sprawdzić to stan burt, a także łączących je klamer oraz zawiasów. Jeśli wystąpi problem z zamknięciem burt, czy też spasowaniem boków, wówczas w naszej głowie powinna zapalić się żarówka.

            Istotnym elementem jest ponadto rama. W momencie wywrotu musi być ona prosta, a także równo przylegać do skrzyni. To, co dodatkowo powinno zwrócić naszą uwagę to układ zawieszenia w formie odbojników i gumowych resorów, a także obrotnica. Aby uniknąć zbędnych kosztów nie można pominąć sprawdzenia stanu ogumienia.

            Przy gruntownym przeprowadzeniu kontroli używana przyczepa rolnicza to niewątpliwie oszczędność. Jednak, jeśli kupowana przyczepa ma funkcjonować w gospodarstwie wielkotowarowym warto zakupić nową by mieć gwarancję niezawodności. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)