Marka Claas osiąga rekordowe przychody
Napisane przezdnia  21-12-2015 06:21 21-12-2015 06:21 printer
Marka Claas osiąga rekordowe przychody

Marka Claas osiąga rekordowe przychody

            Marka Claas uzyskała w roku 2015 rekordowe w historii przychody ze sprzedaży. Wyniosły one 3,838 milardów euro. Wynik taki osiągnięto, mimo tendencji spadkowej na rynku. Marka uzyskała rentowność sprzedaży na poziomie 4,1 %.


            Jeśli chodzi o rynki, na których głównie marka Claas skupia swoje aktywa jest to Rosja, Francja oraz Niemcy. Wraz z końcem bieżącego roku na południu Rosji, w Krasnodarze swoją pracę rozpoczęła najnowocześniejsza fabryka maszyn rolniczych. Ponadto całkiem niedawno miało miejsce zawarcie porozumienia, wraz, z którym Claas otrzymał miano „rosyjskiego producenta”.

            W roku bieżącym istotnym wydarzeniem było również oddanie do użytku dwóch nowych stanowisk testowych w centrum badawczym w Trangé we Francji. Stanowiska te dają nowe możliwości w postaci symulacji żywotności całych ciągników w ciągu czterech tygodni. W przypadku rynku niemieckiego ważną inwestycją było poddanie dalszej modernizacji technologii składowania.

            Marka Claas inwestuje również we flotę pracowniczą. Pod koniec września br. liczba pracowników na całym świecie wzrosła do poziomu 11,535. W roku ubiegłym liczba pracowników stanowiła 11,407.

            To, co także bardzo istotne dla marki to inwestycje. Rok 2015 w tym przypadku odznaczył się równie wysokim poziomem. Jest to 203 miliony euro. Ponadto Claas zamierza, za sprawą nowego modelu kombajnu Lexion nadal utrzymywać pozycję lidera na tym właśnie rynku w segmencie premium.

źródło: ClaasPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)