Wycinak do kiszonki-zastosowanie i zalety.
Napisane przezdnia  02-02-2016 06:19 02-02-2016 06:19 printer
Wycinak do kiszonki-zastosowanie i zalety.

Wycinak do kiszonki-zastosowanie i zalety.

            Kiszonka to bardzo istotne pożywienie dla bydła. Jest to pasza objętościowa, będąca podstawowym źródłem ich wyżywienia. Często jej wydobywanie z pryzmy może być nieco kłopotliwe. Jednak jest maszyna, która może tę pracę ułatwić. Jest to wycinak do kiszonki.


            Wycinak do kiszonki, jest maszyną służącą do wydobywania kiszonki bezpośrednio z pryzmy. Charakteryzuje się wyposażeniem w postaci przeważnie dwóch siłowników (przy większych wycinakach trzech) pozwalających na uzyskanie właściwej siły nacisku wybierania materiału, oraz wykonanych z dobrego gatunku stali noży.

            Warto także wspomnieć o ilości zębów. Wycinak do kiszonki za sprawą ich dużej ilości zyskuje na wytrzymałości. Ponadto zęby są ustawione bardzo gęsto, w związku, z czym pobrany materiał, w trakcie transportu jest chroniony przed nadmiernym wysypywaniem.


            Producenci wycinaków do kiszonki montują również często dodatkowe wzmocnienia po bokach. Wzmocnienia mają za zadanie poprawić stabilność i trwałość konstrukcji. Jeśli chodzi o mocowanie wycinaka do ciągnika czy ładowarki istnieje możliwość dopasowania mocowań przy osprzęcie, bądź możemy to zrobić za pomocą ramki dodatkowej „przejściówki”.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)