Sposoby na podgarnięcie paszy ?
Napisane przezdnia  17-12-2015 06:33 17-12-2015 06:33 printer
Sposoby na podgarnięcie paszy ?

Sposoby na podgarnięcie paszy ?

            Podgarnięcie paszy na stole paszowym niesie za sobą wiele korzyści. Metod podgarnięcia jest kilka. Warto zastanowić się nad jedną z nich.

 


            Dlaczego podgarnięcie paszy jest korzystne dla zwierząt?

Podgarnięcie paszy na stole paszowym to przede wszystkim przybliżenie jej zwierzętom i zachęcenie do jej pobierania, co wiąże się ze spożywaniem większej dawki, a w konsekwencji z większą wydajnością. Ponadto podgarnięcie paszy minimalizuje sortowanie jej przez zwierzę. Bardzo często dzieje się tak, iż bydło ma tendencję do odpychania mieszanki i odrzucania w przypadku nieodpowiedniego rozdrobnienia niektórych elementów. W związku, z czym poprzez pobieranie wyselekcjonowanej dawki u krowy może wystąpić kwasica żwacza. 

            Czym podgarniać paszę na stole paszowym ?

Do pogarnięcia paszy na stole paszowym można wykorzystać poza pracą fizyczną kilka mechanizmów. Częstym rozwiązaniem jest mocowanie na przednim TUZ, jak również na osprzęcie czołowym, ładowarkach teleskopowych, czy przegubowych starego koła od traktora. Konstrukcja ta jest wyjściem stosunkowo niekosztownym i prostym. Istnieje także możliwość wykorzystania do tej czynności wyspecjalizowanych robotów. Ich konstrukcja nie jest szczególnie skomplikowana. Jednak zakup takiego robota to dość kosztowny wydatek.

            Zatem podgarnięcie paszy na stole, to czynność bardzo prosta, a przynosząca zarazem wymierne korzyści. Warto o tym pamiętać, by utrzymywać dobrostan zwierząt w gospodarstwie.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)