Wzrasta produkcja wołowiny
Napisane przezdnia  16-12-2015 06:51 16-12-2015 06:51 printer
» Produkcja zwierzęca » Wzrasta produkcja wołowiny
Wzrasta produkcja wołowiny

Wzrasta produkcja wołowiny

            Zdaniem Komisji Europejskiej rok bieżący w porównaniu z rokiem ubiegłym przyniesie wzrost w produkcji wołowiny.

 

 


            Produkcja wołowiny w krajach należących do Wspólnoty Europejskiej w roku bieżącym ma wzrosnąć o około 2,5 %. Jest to wzrost do poziomu 7 mln 857 tys.

            Taki stan rzeczy według ekspertów z Brukseli utrzyma się jeszcze w przyszłym roku. Jednak w następnych latach dobra passa ponownie ma opuścić producentów wołowiny. Jak podaje FAMMU/FAPA dynamika spadku produkcji nie powinna być wyższa niż w latach 2005-2013.

            Jeśli chodzi zaś o eksport żywca, a także mięsa wołowego nie powinien on zostać zachwiany i nadal będzie to stosunkowo wysoki poziom, około 260 tys. ton. To, co ulegnie jednak zmianie to kierunek eksportu. Zmiany związane są z rosyjskim embargiem oraz otwarciem nowych rynków zbytu. Żywcem oraz mięsem wołowym zainteresowane są kraje azjatyckie ( Hongkong, Chiny, Filipiny, Tajlandia, Korea Południowa) i Bliski Wschód. Ponadto atrakcyjnym rynkiem zbytu po zniesieniu barier handlowych mogą stać się Stany Zjednoczone oraz Arabia Saudyjska.

            Według prognoz ekspertów z Brukseli wraz z początkiem roku 2016 na światowym rynku ceny mięsa będą spadać. Taka sytuacja może mieć miejsce w wyniku zwiększonej podaży ze strony producentów Stanów Zjednoczonych, Brazylii oraz Argentyny. 


zdjęcie: EmilyPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)