Mniej cukru w bieżącym sezonie
Napisane przezdnia  10-12-2015 22:16 10-12-2015 22:16 printer
» Wiadomości rolnicze » Mniej cukru w bieżącym sezonie
Mniej cukru w bieżącym sezonie

Mniej cukru w bieżącym sezonie

            Zużycie cukru nieustannie pozostaje na wysokim poziomie. Jednak w tym sezonie globalna produkcja może nie sprostać tym wymaganiom. W związku z tym przypuszczalny jest deficyt cukru.

 


            Według szacunkowych danych Banku Inwestycyjnego Morgan Stanley (MS) w bieżącym sezonie (wrześniu/październiku ) światowa produkcja cukru ma wynosić 168, 6 mln ton. Według tych samych szacunkowych danych jego zużycie to 172, 3 mln ton. W związku z tym okazuje się, że przypuszczalny jest deficyt cukru na poziomie 3,7 mln ton. Jednak warto wspomnieć, iż ubiegły sezon przyniósł nadwyżki w produkcji cukru w postaci 6,47 mln ton. Dlatego taki stan rzeczy może zniwelować deficyt w bieżącym sezonie.

            Zdaniem analityków deficyt cukru, jak również zmniejszona produkcja, może wpłynąć na ceny cukru na światowych giełdach. Tendencja zwyżkowa cen cukru może być nawet na poziomie 18 % w relacji rocznej.

            Prognozy analityków to spekulacje prowadzone na podstawie obserwacji. Deficyt cukru, a także ilość jego produkcji stanowi również sytuacja gospodarcza, czy też geopolityczna na świecie.

            Według Banku Inwestycyjnego Morgan Stanley (MS) deficyt cukru w bieżącym sezonie przewidywany jest na poziomie 3,7 mln ton. Taki stan rzeczy przewidują również inne dane. Jednak poziom deficytu waha się od 1,5 do 5,6 mln ton.

 

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML: