Ropa Keiler-kombajny do ziemniaków
Napisane przezdnia  11-12-2015 07:06 11-12-2015 07:06 printer
Ropa Keiler-kombajny do ziemniaków

Ropa Keiler-kombajny do ziemniaków

            Marka Ropa podczas targów Agritechnica 2015 zaprezentowała jedno – i dwurzędowe kombajny do zbioru ziemniaków. Są to kombajny Keiler.

 

 


            Kombajny Keiler do zbioru ziemniaków, marki Ropa występują w dwóch wersjach. Jest to Keiler 1 oraz Keiler 2. Każdy z nich posiada indywidualne cechy.

            Keiler 1 to jednorzędowy ciągany kombajn do ziemniaków z 6-cio tonowym zasobnikiem. W wersji tej zastosowano taśmy sitowe oraz taśmy łęcinowe z napędem hydraulicznym, po to by utrzymać jakość ziemniaka, a jego czyszczenie odbywało się w sposób delikatny. Keiler 1 posiada własny układ hydrauliczny Load-Sensing. Dzięki temu możliwe jest hydrauliczne dopasowanie m.in. liczby obrotów taśmy kolczastej. Model ten został wyposażony także w dużą powierzchnię czyszczenia wraz z 4 grzebieniami palczastymi UFK. Ponadto Keiler 1 został przystosowany do pracy w systemie ISOBUS. System ISOBUS połączony z manualnymi elementami obsługi pozwala na sprawne sterowanie stołem selekcyjno-sortującym.

            Keiler 2 to natomiast dwurzędowy ciągany kombajn do ziemniaków z około 8 tonowym zasobnikiem. To, co charakteryzuje ten model to stabilność, a także ochrona gleby. Stabilność podczas wykopywania uzyskano po przez rozsunięcie śladów osi na 3, 5 m. W kombajnie zastosowano teleskopową oś, którą zaopatrzono w duże opony 850/50 R30.5. Pozwoliło to na zachowanie szerokości 3 metrów w trakcie transportu po drodze, jak również podczas przeorywania. Keiler 2 pozwala również na sterowanie pod kątem nachylenia oraz prędkości wszystkimi wałami doprowadzającymi oraz prędkością wszystkich czterech rzędów grzebieni palczastych (UFK) i taśm kolczastych. Jest możliwe za pomocą terminala ISO-BUS, który dostępny jest także w postaci ekranu dotykowego. Model ten również został przystosowany do pracy w systemie ISOBUS. Ponadto Keiler 2 został wyposażony w dodatkowe pomocnicze detale. Jest to m.in. hydraulicznie napędzany lemiesz tarczowy, hydrauliczne wyrównywanie nachylenia terenu, przestawna wysokość podestów, czy też automatyka nacisku na redliny połączona z hydrauliczną indywidualną regulacją wysokości rzędów.

Źródło: Ropa

Zdjęcie: RopaPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)