Większe wsparcie dla poszkodowanych rolników
Napisane przezdnia  10-12-2015 06:21 10-12-2015 06:21 printer
» Wiadomości rolnicze » Większe wsparcie dla poszkodowanych rolników
Większe wsparcie dla poszkodowanych rolników

Większe wsparcie dla poszkodowanych rolników

            Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o zwiększeniu wsparcia dla rolników poszkodowanych w wyniku tegorocznej suszy.

 


            Zwiększenie wsparcia dotyczy przede wszystkim rolników, którzy trudnią się uprawą drzew i krzewów owocowych. Rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach drzew i krzewów owocowych i byli ubezpieczeni na wypadek klęsk żywiołowych mogą liczyć na zwiększenie wsparcia z kwoty 648 zł do 688 zł do hektara. Większe wsparcie otrzymają także rolnicy, którzy z powodu suszy ponieśli straty w innych uprawach. Będzie to 344 zł, a nie 324 zł.

            Zwiększenie wsparcia dotyczy również rolników, którzy nie posiadali ubezpieczenia na wypadek klęsk żywiołowych, a ponieśli straty w uprawach. Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie to zwiększenie kwoty o 20 zł na hektar w przypadku rolników trudniących się uprawą drzew i krzewów owocowych. Wówczas wsparcie wyniesie 344 zł. Natomiast o 10 zł zostanie zwiększone wsparcie w przypadku rolników zajmujących się innymi uprawami. W tym przypadku będzie to 172 zł.

            Rolnicy, którzy otrzymali już wsparcie, w wyniku zwiększenia wysokości pomocy otrzymają wyrównanie. Wyrównanie zostanie wypłacone przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do końca bieżącego roku.

Źródło: ARiMRPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)