Przechowywanie paliwa i bezpieczeństwo
Napisane przezdnia  23-12-2015 07:00 23-12-2015 07:00 printer
Przechowywanie paliwa i bezpieczeństwo

Przechowywanie paliwa i bezpieczeństwo

            Gospodarstwa rolne to coraz częściej zmechanizowane przedsiębiorstwa. Im więcej maszyn i urządzeń tym większe zużycie paliwa. Wielu rolników decyduje się na jego magazynowanie, by zaoszczędzić sobie kłopotu. Magazynując paliwo nie można zapomnieć o podstawowych zasadach, które zapewnią bezpieczeństwo w gospodarstwie.


            Nieprawidłowo przechowywane paliwo, oleje, czy też smary stwarzają duże niebezpieczeństwo. Są to substancje łatwopalne. Ponadto ich wyciek powoduje znaczne skażenie środowiska. Dlatego należy zadbać o ich prawidłowe przechowywanie.

            Do prawidłowego przechowywania paliwa, oleju, jak również smaru wymagane są odpowiednie zbiorniki. Takie, które nie przekraczają 5000 l powinny być usytuowane na utwardzonym, stabilnym podłożu, dodatkowo odpornym na działanie ognia. Jeśli zbiorniki przekraczają 5000 l należy wówczas wkopać je w ziemi odpowiednio zabezpieczyć.

            Ponadto miejsce, w którym magazynowane są wyżej wymienione substancje musi być także odpowiednio przygotowane. Wykluczona jest sytuacja, w której np. paliwo przechowywane będzie w tym samym miejscu, gdzie drewno na opał. Tam gdzie znajdują się paliwo, olej, czy też smar nie może być żadnych łatwopalnych materiałów. Ponadto w miejscu tym muszą znajdować się narzędzia niezbędne do ugaszenia pożaru. Mogą być to pojemniki z piaskiem, gaśnice, łopaty, oraz koce gaśnicze. Środki ostrożności pozwolą na uniknięcie przykrych konsekwencji.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)