Producenci rzepaku i roślin białkowych...
Napisane przezdnia  09-12-2015 06:03 09-12-2015 06:03 printer
» Produkcja zwierzęca » Producenci rzepaku i roślin białkowych...
Producenci rzepaku i roślin białkowych...

Producenci rzepaku i roślin białkowych...

            4 grudnia przedstawiciele Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych odbyli spotkanie z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem.

 

 


            Podczas spotkania Krzysztof Jurgiel wysłuchał najistotniejszych problemów, z którymi borykają się producenci rzepaku i roślin białkowych.

            Przedstawiciele Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych podczas spotkania z ministrem zwrócili uwagę m.in. na związek skali produkcji rzepaku z rynkiem biopaliw. Jest to bardzo ścisła zależność, ponieważ to właśnie od przepisów unijnych, jak również krajowych regulujących zasady produkcji biopaliw zależy utrzymanie dotychczasowej powierzchni upraw. Podczas rozmów poruszono również temat ubezpieczeń upraw rolnych, które wymagają zmian, oraz niedoboru środków ochrony roślin w produkcji soi, a także do skutecznych zapraw nasiennych w ochronie rzepaku.

            To, co stanowi także problem w produkcji rzepaku to zagospodarowanie śruty rzepakowej powstającej w procesie produkcji biopaliw. Aby zniwelować ten problem przedstawiciele Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych wskazali, iż należy zwiększyć areał upraw rodzimych roślin białkowych. Zdaniem zrzeszenia jest to możliwe, jednak dopiero wówczas, kiedy dopłaty do produkcji roślin wysokobiałkowych zostaną zwiększone.


Źródło: MRiRWPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)