Prawidłowy mikroklimat w oborze
Napisane przezdnia  09-12-2015 07:00 09-12-2015 07:00 printer
» Produkcja zwierzęca » Prawidłowy mikroklimat w oborze
Prawidłowy mikroklimat w oborze

Prawidłowy mikroklimat w oborze

            Z racji tego, iż zwierzęta zimą spędzają długi czas w oborze niezmiernie ważny jest mikroklimat. Prawidłowy mikroklimat sprawi, iż zwierzęta będą czuły się komfortowo.

 

 


            Aby zapewnić zwierzętom odpowiedni mikroklimat należy zwrócić uwagę na izolację budynku, jak również na obsadę.

            Jeśli chodzi o izolację budynku, w którym znajdują się zwierzęta jest ona niezmiernie ważna. Oprócz tego, że stosunkowo niska temperatura oddziałuje na kondycję zwierząt to także wpływa niekorzystnie na budynek, w którym się znajdują. Prawidłowa izolacja termiczna uchroni budynek przed przemarzaniem ścian, a także przed nadmiernym skraplaniem się wody. Ponadto w budynku pozbawionym izolacji termicznej znacznie szybciej może dochodzić do zamarzania wody w poidłach dla zwierząt. Zamarzanie poideł z kolei może przysporzyć kłopotów w postaci kosztownych napraw i renowacji.

            W przypadku obsady, budynek, który przeznaczony jest do utrzymywania stada powinien być racjonalnie dostosowany do ilości zwierząt. Jeśli nie planuje się znacznego powiększenia stada nie należy realizować projektów, które będą znaczącą przekraczały potrzeby.

            Odpowiednia wielkość inwestycji, wraz z jej odpowiednim zaizolowaniem termicznym sprawi, iż zwierzęta w czasie niskich temperatur będą miały stworzony właściwy mikroklimat, co znaczącą przyczyni się do ich komfortu i dobrostanu.

 

zdjęcie: MerloPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)