Wsparcie dla producentów
Napisane przezdnia  08-12-2015 07:02 08-12-2015 07:02 printer
» Produkcja zwierzęca » Wsparcie dla producentów
Wsparcie dla producentów

       Wsparcie dla producentów

            Producenci trzody chlewnej, jak również hodowcy ryb słodkowodnych, zgodnie z przyjętym przez Komitet Stały Rady Ministrów projektem rozporządzenia Rady Ministrów otrzymają wsparcie.

 

 


            Wsparcie dla producentów trzody chlewnej przewidziane jest dla producentów rolnych, których gospodarstwa znajdują się na terenie objętym programem bioasekuracji, w których była w 2015 roku utrzymywana trzoda chlewna. Bez względu na jej ilość. Pomoc polegała będzie na refundacji wydatków, jakie zostały poniesione na zakup:

-mat dezynfekcyjnych

-sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych

-produktów, środków, oraz odzieży do przeprowadzenia ww. zabiegów

            Refundacji podlegają również wydatki związane z zabezpieczeniem budynków, w których utrzymywana jest trzoda chlewna, przed dostępem zwierząt domowych. Pomoc w tym przypadku nie może przekroczyć równowartości 15 tys. euro dla producenta rolnego.

            Wsparcie dla hodowców ryb przewidziane jest dla podatników podatku rolnego, którzy w roku 2015 trudnili się chowem oraz hodowlą ryb słodkowodnych na terenie gmin, które dotknęła susza. Pomoc wynosić będzie 300 zł na 1 ha zarybionych stawów rybnych. Jednocześnie udzielane wsparcie nie może przekroczyć równowartości 30 tys. euro dla podatnika podatku rolnego.

            Wnioski o udzielenie pomocy można składać do 14 grudnia 2015 roku w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Źródło: MRiRWPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)