Stwierdzono kolejny przypadek ASF
Napisane przezdnia  05-12-2015 06:16 05-12-2015 06:16 printer
» Produkcja zwierzęca » Stwierdzono kolejny przypadek ASF
Stwierdzono kolejny przypadek ASF

Stwierdzono kolejny przypadek ASF

            Główny Inspektorat Weterynarii poinformował w ostatnich dniach o kolejnym przypadku wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski.

 


            Jak informuje Główny Inspektorat Weterynarii kolejne wystąpienie afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski to siedemdziesiąty ósmy przypadek.

            Siedemdziesiąty ósmy przypadek afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików stwierdzono u dzika, który został odstrzelony w pobliżu miejscowości Pohorany. Jest to gmina Sidra, powiat sokólski, położony w województwie podlaskim. Miejsce, gdzie stwierdzono ASF u odstrzelonego dzika usytuowane jest w odległości około 4 km od granicy polsko-białoruskiej.

            Siedemdziesiąty ósmy przypadek afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików stwierdzono na podstawie badań laboratoryjnych, które zostały wykonane w krajowym laboratorium referencyjnym do spraw ASF.

            Jeśli chodzi o tuszę odstrzelonego dzika w miejscowości Pohorany została ona unieszkodliwiona. Nadzór nad unieszkodliwieniem tuszy odstrzelonego dzika pełnił właściwy powiatowy lekarz weterynarii.

Źródło: Główny Inspektorat WeterynariiPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)