Kultywator Väderstad Opus i nowe modele
Napisane przezdnia  07-12-2015 07:00 07-12-2015 07:00 printer
Kultywator Väderstad Opus i nowe modele

Kultywator Väderstad Opus i nowe modele

            Oferta dostępnych do tej pory kultywatorów Opus została wzbogacona o dwa nowe modele. Jest to model Opus 400 oraz Opus 500. Nowe modele weszły do produkcji jesienią tego roku.

 


            Jeśli chodzi o konstrukcje nowych modeli kultywatorów zostały one zbudowane na tej samej ramie, co większe modele. Nie straszna im duża ilość resztek pożniwnych. Stabilna praca kultywatorów uzyskiwana jest aż do głębokości roboczej 40 cm.

            Kultywatory Opus zostały wyposażone w talerze wyrównujące regulowane w sposób hydrauliczny. Talerze te niwelują wszelkie nierówności, które pozostawiły zęby uprawowe. Istotne jest także ich połączenie z ramą, ponieważ za sprawą połączenia w sposób równoległoboczny praca talerzy wyrównujących na całej szerokości wykonywana jest pod tym samym kątem.

            Ponadto kultywatory zostały wyposażone we wszechstronne wały konsolidujące. Są one dostępne w postaci dwóch opcji. Pierwsza to wał typu SoilRunner. Wał tego typu charakteryzuje się budową z pierścieni, których profil przypomina kszatł litery U. Operator ma możliwość regulacji nacisku wału w zależności od warunków glebowych. Druga opcja to wał typu SteelRunner. Ten wał z kolei charakteryzuje się budową z pierścieni wykonanych ze stali. Z racji takiej budowy wał wgryza się w glebę znacznie agresywnej. Producent zaleca wykorzystywanie tego typu wału przy glebach od średnich do bardzo ciężkich. Należy także dodać, że wały są wymienne. 

 

Źródło: Väderstad

Zdjęcie: VäderstadPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)