Zakup państwowej ziemi
Napisane przezdnia  06-12-2015 09:00 06-12-2015 09:00 printer
» Produkcja zwierzęca » Zakup państwowej ziemi
Zakup państwowej ziemi

     Zakup państwowej ziemi

            Państwowa ziemia, dokładniej jej zakup zostanie opatrzony moratorium. Moratorium na zakup ziemi państwowej ma trwać przez okres do 5 lat.

 

 


            O fakcie opatrzenia zakupu ziemi państwowej moratorium poinformował poseł PiS- Krzysztof Ardanowski.  Zawieszenie oficjalnie może zostać wprowadzone w niedługim czasie. Jednak do wprowadzenia moratorium niezbędna jest zgodność rządu. Jeśli zakup państwowej ziemi zostanie opatrzony moratorium, wówczas około 1, 5 mln hektara pozostanie w gestii państwa. Ponadto resort rolnictwa planuje także sporządzenie nowej ustawy dotyczącej ustroju rolnego.

            Poseł PiS-Krzysztof Ardanowski wyjaśnił, na czym polega pułapka związana z zakupem ziemi. Mianowicie, problem tkwi w tym, iż rolnicy przeświadczeni o zakupie ziemi, jako inwestycji gwarantującej przeżycie i dobry byt sprawiają, że kwota za hektar ziemi osiąga horrendalną wysokość. To z kolei prowadzi do zaciągania kredytów, które bardzo często przewyższają możliwości rolników.

            W związku z tym istnieje konieczność stworzenia takiego ustroju rolnego, który doprowadzi do tego, iż na polskiej wsi dostępne będę inne źródła zarobkowania. Ponadto istotne jest również to, by pomoc skierowana do rolników była dostępna także dla tych, którzy prowadzą mniejsze gospodarstwa rolne.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)