Klimatyzacja w maszynach rolniczych
Napisane przezdnia  04-12-2015 07:00 04-12-2015 07:00 printer
Klimatyzacja w maszynach rolniczych

Klimatyzacja w maszynach rolniczych

            Znaczna większość nowych ciągników w swym standardzie posiada klimatyzację. Jej kontrola techniczna zostaje niekiedy pomijana. Jednak warto o niej pamiętać by uniknąć niepotrzebnych napraw i wydatków.

 


            Pomijanie kontroli technicznej klimatyzacji wynika z wielu przyczyn. Albo zostanie ona najzwyczajniej świecie pominięta, albo wiąże się to z chęcią zaoszczędzenia pieniędzy. Jednak, kiedy przychodzą upalne dni i operator przypomni sobie o jej istnieniu, wówczas okazuje się, że klimatyzacja jest niesprawna, a jej naprawa znacznie przewyższy koszty regularnej obsługi. Dlatego warto kontrolować jej stan systematycznie.

            Aby utrzymać klimatyzację w prawidłowym stanie należy raz do roku, najlepiej przed sezonem dokonać jej przeglądu. Takiego przeglądu można dokonać albo w serwisie ciągników rolniczych, albo w warsztatach zajmujących się obsługą klimatyzacji samochodowych.

            Odpowiednio wykonany przegląd, utrzymujący klimatyzację w dobrym stanie powinien zawierać czynności w postaci usunięcia czynnika chłodzącego z układu, wykonania testu szczelności, usunięcia wilgoci z czynnika chłodzącego, ponowne napełnienie układu klimatyzacji odpowiednią ilością czynnika oraz oleju smarującego sprężarkę, sprawdzenia ciśnienia w układzie i temperatury chłodzenia. Ponadto istotnym elementem w trakcie takiego przeglądu jest dezynfekcja, jak również odgrzybianie kanałów wentylacyjnych. Pozwoli to na pozbycie się szkodliwych bakterii. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)