Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą maszyn ?
Napisane przezdnia  04-12-2015 07:09 04-12-2015 07:09 printer
Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą maszyn ?

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą maszyn ?

            Gospodarstwa rolne to niebywale atrakcyjny obszar dla złodziei. Znajdują się na nich drogie maszyny i urządzenia. Dlatego warto je zabezpieczyć, by nie paść ofiarą.

 

 


            Wraz z postępem technologii dostępne jest wiele możliwości ochrony przed złodziejami. Jednak przede wszystkim warto zadbać o ogrodzenie. Nieogrodzone gospodarstwo ułatwia złodziejowi wejście na teren posesji, oraz wyprowadzenie maszyn z gospodarstwa. Ponadto przydatna może okazać się brama elektryczna, która wzbogacona o lampę emitującą światło w momencie otwierania zasygnalizuje nam, że dzieje się coś złego.

            Przydatny okazać się może także Immobilizer. Jest to układ elektroniczny, którego zadaniem jest uniemożliwić osobom niepowołanym uruchomienie silnika. Elementem układu elektronicznego jest układ scalony, który wbudowany jest bezpośrednio w kluczyk.

            Idąc wraz z postępem technologicznym marka John Deere w celu zabezpieczenia maszyn rolniczych przed kradzieżą oferuje np. system telematyczny JD Link. Jest to system, który monitoruje pracę maszyny a następnie przesyła dane do komputera właściciela. Posiada on funkcję geofence. Polega ona na tym, iż właściciel maszyny ustala obszar, na którym powinna przebywać maszyna. Jeśli obszar zostanie przekroczony właściciel zostanie natychmiast o tym poinformowany.

            Istnieje również możliwość zamontowania w maszynach rolniczych systemu GPS. Jest to kosztowna inwestycja, ale w razie kradzieży istnieje duże prawdopodobieństwo odnalezienia maszyny.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)