Valtra N163 z zaskakującym wykorzystaniem
Napisane przezdnia  03-12-2015 08:00 03-12-2015 08:00 printer
Valtra N163 z zaskakującym wykorzystaniem

Valtra N163 z zaskakującym wykorzystaniem

            Mogłoby się wydawać, że ciągnik to maszyna rolnicza. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że ciągnik marki Valtra ma również zastosowanie w ramach logistyki militarnej.

 

 


            Ciągniki Valtra N163 wykorzystywane są w ramach logistyki militarnej przez Fińskie Siły Zbrojne, które przed kilkoma laty zamówiły je w ilości 106 sztuk. Okazuje się, że model ten odnajduje się w tego typu zastosowaniach, ponieważ nie dość, że nie wszystkie ciągniki zostały dostarczone, to wpłynęło już nowe zamówienie na te właśnie maszyny.

            Ciągniki marki Valtra wykorzystywane są przez Fińskie Siły Zbrojne w ramach logistyki militarnej. Polega to na tym, iż towary takie jak np. amunicja, paliwo, żywność dostarczane są przez ciężarówki w kontenerach z magazynów wojskowych do firm logistycznych, gdzie ciągniki zabierają kontenery i transportują je do wyznaczonych oddziałów na linii frontu.

            Oczywiście przy tego typu wykorzystaniu maszyn nie mogło się obyć bez specjalnego przystosowania. Jest to m.in. wykończenie matową, zieloną farbą kamuflażową, stelaże na broń, dodatkowe nagrzewnice, oraz gniazdka elektryczne, opony ze specjalnymi bieżnikami, czy też zabezpieczone zbiorniki paliwa. Ponadto ciągniki posiadają pługi śnieżne, łyżki, podnośnik widłowe, jak również przyczepy kontenerowe.

            Warto dodać, iż służby zbrojne innych państw są również zainteresowane wykorzystaniem ciągników marki Valtra. Ich prezentacja miała miejsce podczas targów NATO Defence EXPO.

źródło: Valtra

zdjęcie: ValtraPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)