Pamiętaj o kontroli technicznej sprzętu
Napisane przezdnia  22-12-2015 07:00 22-12-2015 07:00 printer
Pamiętaj o kontroli technicznej sprzętu

Pamiętaj o kontroli technicznej sprzętu

            Jeśli korzysta się z używanych sprzętów do stosowania środków ochrony roślin, nie powinno przy tym zapominać się o kontroli technicznej potwierdzającej jego sprawność do użytku.

 

 


            Brak takich badań wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Jednak to nie wszystko, ponieważ użytkowanie niesprawnego sprzętu, przeznaczonego do środków ochrony roślin to możliwość powstania skażeń punktowych. Ponadto istnieje również ryzyko narażenia zdrowia operatora, bądź konsumenta na przykre konsekwencje. Dlatego Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa apeluje o dokonywanie kontroli technicznej takiego sprzętu.

Jeśli chodzi o nowy sprzęt przeznaczony do stosowania środków ochrony roślin, należy poddać go kontroli technicznej maksymalnie po upływie 5 lat od momentu jego zakupu. Kolejne badania techniczne powinno wykonać się po upływie maksymalnie 3 lat. Okres ten dotyczy opryskiwacza ciągnikowego, samobieżnego polowego i sadowniczego, oraz montowanych na pojazdach kolejowych opryskiwaczy wyposażonych w belkę opryskową oraz sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin. Nieco dłuższy czas na kontrolę techniczną ma pozostały sprzęt. Jest to maksymalnie 5 lat od momentu pierwszej kontroli po zakupie.

Kontrola techniczna takiego sprzętu nie powinna przysporzyć kłopotu, ponieważ można dokonać jej w stacjach kontroli znajdujących się w całym kraju.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)