KRUS alarmuje i ostrzega !
Napisane przezdnia  27-11-2015 22:05 27-11-2015 22:05 printer
» Wiadomości rolnicze » KRUS alarmuje i ostrzega !
KRUS alarmuje i ostrzega !

KRUS alarmuje i ostrzega !

            Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, iż podszywając się pod pracowników oszuści wykradają dane interesantów.

 

 


            Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społeczna odebrała zgłoszenia od rolników, u których rzekomo pojawili się pracownicy KRUS  w celu weryfikacji danych. Oszuści żądali od rolników okazania dowodu osobistego, bądź też innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. 

            Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje jednak, że nie przeprowadza żadnych działań w terenie i każda osoba podająca się za pracownika KRUS i działająca w ten sposób jest oszustem, dlatego każda taka sytuacja powinna zostać zgłoszona na policję, bądź też najbliższą jednostkę KRUS.

            KRUS apeluje również, by nie podpisywać żadnych dokumentów przedstawianych przez nieznajome osoby, ponieważ może grozić to poważnymi konsekwencjami. Osoby działające w ten sposób są w stanie zaciągnąć kredyty, pożyczki, czy też inne zobowiązania posługując się wykradzionymi danymi osobistymi.

            W tej sytuacji szczególnie narażone są osoby starsze. Dlatego warto by rodzina zwróciła uwagę na te osoby i poinformowała je by nie udostępniały nieznajomym swoich danych osobowych, oraz by nie podpisywały przedstawianych przez oszustów dokumentów. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)