Jak zakonserwować maszyny i przechować przez zimę?
Napisane przezdnia  30-11-2015 07:06 30-11-2015 07:06 printer
Jak zakonserwować maszyny i przechować przez zimę?

Jak zakonserwować maszyny i przechować przez zimę?

            Odpowiednio zakonserwowana i przechowywana maszyna to gwarancja dłuższej wydajności. Dlatego zanim nadejdą mrozy warto sprawdzić, czy wszystko zostało poprawnie wykonane.

 

 


            Aby przystąpić do konserwacji maszyny należy przede wszystkim sprawdzić jej stan techniczny. Przegląd należy wykonać po to by, określić stan maszyny oraz naprawić wszelkie usterki.

            Po dokonaniu przeglądu należy dokładnie oczyścić maszynę z zalegających zanieczyszczeń. Przy czyszczeniu trzeba również pozbyć się produktów korozji i złuszczonej powłoki malarskiej. Nie można również zapomnieć o dokładnym nasmarowaniu wszelkich punktów smarowania.

            Jeśli czyszczenie zostało wykonane dokładnie wówczas można przystąpić do uzupełnienia zniszczonych powłok malarskich oraz zabezpieczenia powierzchni maszyny, jak również jej elementów właściwymi środkami konserwującymi. Niezbędna jest także wymiana lub uzupełnienie oleju, który znajduje się w skrzyniach przekładniowych i układach hydraulicznych.

            Zima trwa kilka długich miesięcy, dlatego warto przed tak długim okresem postoju wymontować akumulator z maszyny sprawdzając przy tym gęstość roztworu elektrolitu, a także napięcie poszczególnych ogniw.

            Jeśli chodzi zaś o przechowywanie maszyn, należy robić to w miejscach zamkniętych z utwardzonym podłożem, po to by uchronić je od niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przy przechowywaniu korzystne będzie również ustawienie maszyn na klockach i podpórkach.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)