Kukurydza w siedmiu nowych odmianach
Napisane przezdnia  28-11-2015 08:00 28-11-2015 08:00 printer
» Produkcja zwierzęca » Kukurydza w siedmiu nowych odmianach
Kukurydza w siedmiu nowych odmianach

Kukurydza w siedmiu nowych odmianach

            Marka Syngenta wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu w 2016 roku proponuje siedem nowych odmian kukurydzy.

 


            Wśród nowych siedmiu odmian znajduje się przede wszystkim SY Talisman. Jest to odmiana wczesna, które jest w stanie przetrwać w trudnych warunkach.

            Druga na liście jest SY Gibuti. Znajdzie ona zastosowanie przy produkcji kiszonki, ponieważ charakteryzuje się mocnym ulistnieniem i solidną masą zieloną.

            Zaraz za nią znajduje się odmiana SY Rotango. Główną cechą tej odmiany to przede wszystkim dobrze zziarniona, o dużych rozmiarach kolba.

            Wśród siedmiu nowych odmian jest także SY Fenomen. To, co warto wiedzieć to to, że jest to mieszaniec, który poradzić sobie może z niedoborem wody, nie zmniejszając przy tym plonowania.

            Kolejną pozycją jest SY Vemstar. Odmiana ta, przeznaczona do produkcji kiszonki pozwala rolnikowi na swobodny dobór stanowisk glebowych. Ponadto SY Vemstar posiada wydłużony termin przydatności.

            Siedem nowych odmian to także SY Nordicstar. Jest to odmiana kukurydzy, której reakcja na technologię Quilt Xcel w sezonie 2015 była stosunkowo dobra.

            Ostatnią odmianą wśród nowości jest SY Fanatic. Odmiana ta jest w stanie poradzić sobie z trudnymi warunkami wegetacyjnymi. To, co charakteryzuje tę odmianę to wysoki plon suchej masy przy jednocześnie wysokiej strawności.

Źródło: Syngenta Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)