Optum CVX–Innowacja na miarę Europy
Napisane przezdnia  27-11-2015 07:10 27-11-2015 07:10 printer
Optum CVX–Innowacja na miarę Europy

Optum CVX–Innowacja na miarę Europy

            Marka Case IH proponuje europejskim rolnikom nowe ciągniki Optum CVX. Jedne z pierwszych maszyn opuściły już fabrykę w St.Valentin.

 


            Na serię Case IH Optum CVX składają się dwa modele. Oba posiadają kompaktowe silniki NEF Efficient Power, firmy FPT Industrial, których pojemność wynosi 6,7 litra. To, co rozróżnia modele to moc maksymalna. Model większy to 313 KM przy prędkości 1800 obr./min. Model nieco słabszy to 270, bądź też 300 KM, przy prędkości znamionowej 2100 obr./min.

            Na uwagę w tej serii zasługuje zmiana w dolnej części bloku silnika, oraz w misce olejowej. Seria Case IH Optum CVX posiada miskę olejową, która jednocześnie stanowi podporę silnika. Za sprawą takiego rozwiązania konstrukcyjnego naprężenie z bloku silnika zostaje wyeliminowane. Ponadto rozwiązanie te ma wpływ na masę ciągnika, ponieważ zwiększa ją z 11000 kg do 16000 kg. To z kolei prowadzi do tego, iż operator zyskuje dodatkowe opcje balastowania, jak również zwiększania masy użytecznej.

            Jeśli chodzi o dane techniczne Case IH Optum CVX warto wiedzieć, iż ciągnik wyposażony jest w 4- zakresową przekładnie bezstopniową CVT, którą umożliwia jazdę z prędkością od 30 km/h do 40 km/h ECO, a także od 30 km/h do 50 km/h Eco. Seria posiada również tylny WOM o 4 prędkościach, zaś tylny WOM o 2 prędkościach. Ponadto wyposażenie to także pompa hydrauliczna w standardzie o wydatku 165 litrów/min. Możliwe jest też wyposażenie opcjonalne z pompą hydrauliczną o wydatku 220 litrów/min. Ciągnik posiada równocześnie tylny ( o udźwigu maksymalnym na końcówkach kulistych 11058 kg) i przedni ( o udźwigu maksymalnym na końcówkach kulistych 5821 kg) podnośnik.

            Przy tworzeniu tej serii pomyślano też o wygodzie oraz precyzji. Składa się na nie kabina wyposażona w interfejs ISOBUS. W wersji standardowej jest to ISOBUS klasy II, zaś przy wyborze istnieje możliwość zamontowania wersji ISOBUS klasy III.  Case IH Optum CVX dostępny jest ponadto z systemem zarządzania skrętami na uwrociu HMC II. System ten pozwala operatorowi uprościć skomplikowaną sekwencję skrętu na uwrociu, zmniejszając przy tym swoje zmęczenie.

            Ciągnik Case IH Optum CVX to innowacyjne modele kierowane do europejskich rolników. Maszyny posiadają funkcje, które idę wraz z postępem technologicznym ułatwiając tym samym pracę w profesjonalnym gospodarstwie rolnym.                  

 

  Źródło: Case IHPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)