Pierwsze działania nowego ministra
Napisane przezdnia  26-11-2015 07:01 26-11-2015 07:01 printer
» Wiadomości rolnicze » Pierwsze działania nowego ministra
Pierwsze działania nowego ministra

Pierwsze działania nowego ministra

            Od ponad tygodnia funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi pełni Krzysztof Jurgiel. Nowy przewodniczący resortu rolnictwa podejmuje już jednak działania na rzecz rolników.

 

 


            Jak poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Jurgiel wystosował pisemny wniosek do Ministra Finansów o zwiększenie środków na wypłatę zaliczek dopłat bezpośrednich. Jest to jedno z pierwszych działań nowego szefa resortu rolnictwa.

            Wniosek nowego ministra rolnictwa i rozwoju wsi spotkał się z aprobatą Ministra Finansów. W związku z tym zgodnie z decyzją z dnia 23 listopada 2015 roku kwota na wydatki na realizację do końca listopada bieżącego roku na dopłaty bezpośrednie dla producentów rolnych w ramach kampanii 2015 roku wzrosła o 1mld 386 mln złotych.

            Warto przypomnieć, iż zaliczki dopłat bezpośrednich na konta rolników wpływają od 16 października, kiedy to funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi pełnił Marek Sawicki. Już wtedy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała na rzecz rolników ponad 854 mln złotych.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)