Jak wybrać ładowarkę teleskopową ?
Napisane przezdnia  26-11-2015 07:51 26-11-2015 07:51 printer
Jak wybrać ładowarkę teleskopową ?

   Jak wybrać ładowarkę teleskopową ?

            Zakup maszyny w gospodarstwie rolnym to stosunkowo trudne wyzwanie. Jednak wybierając rozsądnie można zaoszczędzić pieniądze, nie tracąc, na jakości maszyny.

 

 


            Przy wyborze ładowarki teleskopowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, by wykonywana nią praca w gospodarstwie była jak najdłuższa i najsprawniejsza.

            Przy zakupie takiej maszyny ważne jest by przyjrzeć się długości wysięgnika oraz maksymalnemu udźwigowi. Przy standardowym wykorzystywaniu ładowarki teleskopowej do prac codziennych odpowiednia będzie maszyna z 6-7 m wysokością podnoszenia, oraz maksymalnym udźwigiem do3 ton.

Warto również zwrócić uwagę na wydajność układu hydraulicznego, gdyż to za jego sprawą możliwe jest podnoszenie i operowanie zamontowanym osprzętem. Elementem, którego nie można pominąć jest także moc silnika. Jest to bardzo istotne, ponieważ sprawność wielu innych podzespołów uzależniona jest właśnie od mocy silnika.

            Ponadto cennym elementem jest również napęd. Mechanizmem, który przenosi go wprost na koła są przekładnie mechaniczne. Istnieje również możliwość zakupu maszyny z napędem hydrostatycznym. Jest on przydatny w momencie, gdy praca wykonywana jest na polach oddalonych od gospodarstwa, ponieważ umożliwia płynną zmianę prędkości jazdy.

            Oferta ładowarek teleskopowych jest bardzo bogata. Dopasowując ją do potrzeb, nie ulegając przy tym reklamom czy sprzedawcom zyskamy maszynę, która sprawnie i długo będzie służyła w gospodarstwie.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)