Samozbierająca przyczepa Schuitemaker Rapide
Napisane przezdnia  23-11-2015 08:03 23-11-2015 08:03 printer
Samozbierająca przyczepa Schuitemaker Rapide

Samozbierająca przyczepa Schuitemaker Rapide

            Samozbierającą oraz uniwersalną przyczepą marki Schuitemaker przeznaczoną do zielonki oraz kiszonki jest Rapide. Początki jej funkcjonowania na rynku sięgają roku 1968.

 

 


            Rapide jest przyczepą, która swoje przeznaczenie odnajduje w cięciu i zbieraniu różnego rodzaju traw, jak również w przewozie ciężkiego ładunku sieczki kukurydzianej i produkcji kiszonki. Zdaniem marki atutem przyczepy jest fakt, iż za sprawą podbieracza, który składa się pod przyczepę powstaje prześwit przydatny w zbiorach na mokrym gruncie. Ponadto ważnym elementem jest budowa, która jest zwarta, posiadająca zabudowy z ocynkowanymi i malowanymi proszkowo profilami.

            W przyczepie tej warto zwrócić uwagę na system cięcia. W jego budowę wchodzą maksymalnie 43 noże, zaostrzone z obu stron, które w standardzie dostępne są w postaci jednej, albo trzech sekcji. Jeśli chodzi o długość cięcia jest to 44 mm. Odbywa się ono w taki sposób, jak cięcie nożyczek, przy czym noże utrzymywane są za sprawą ciśnienia hydraulicznego, które operator może regulować. Wartość ciśnienia może być regulowana w zależności od tego, jaki materiał jest zbierany.

            To, co ważne to także kompresja ładunku, która umożliwia przewożenie większej ilości zielonki. Jest ona wysoka z racji tego, że trawa trafiająca na skośny panel przedni RapidStream jest zwijana w głąb do tyłu przyczepy. Ponadto przyczepa posiada specjalną konstrukcję rotoru oraz skrobaków.

            Istotnym faktem jest to, że Rapide wyposażona jest w ciągniony podbieracz. Jego praca odbywa się na podwoziu tandemowym. Sprawia to, że koła przyczepy są w stałym kontakcie z podłożem. Dzięki temu, Rapide ma możliwość zbioru materiału w każdych warunkach. Podbieracz ciągniony w porównaniu z podbieraczem umiejscowionym z przodu przyczepy daje komfort płynnego poruszania się po podłożu oraz omijania przeszkód, jak również wpływa na mniejszą eksploatację.

            Poza tym, jeśli chodzi o obsługę przyczepy cechuje się ona prostotą i przejrzystością. Na panel sterowania składają się dwa joysticki oraz wyświetlacz. Kolorowy wyświetlacz pozwala operatorowi na uzyskanie informacji na temat załadunku oraz rozładunku, oraz informują go o tym, kiedy ostrza wysuną się z komory cięcia. Każdy z modeli Rapide posiada możliwości obsługi systemu ISOBUS.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)