Obniżka cen przetworów mlecznych
Napisane przezdnia  20-11-2015 08:00 20-11-2015 08:00 printer
» Wiadomości rolnicze » Obniżka cen przetworów mlecznych
Obniżka cen przetworów mlecznych

Obniżka cen przetworów mlecznych

            Wraz z początkiem listopada roku bieżącego na aukcji Fonterry spadła wartość wszystkich produktów mlecznych.

 

 


            Na początku listopada odbyła się aukcja internetowa platformy handlowej GlobalDairyTrade. W trakcje jej trwania zauważano drugi już spadek średniej ceny ze wszystkich kontraktów terminowych do poziomu 2,57 tys. USD/t. Jest to spadek o 6% względem ostatniego przetargu.

            Spadek cen dotyczy także wszystkich produktów mlecznych. Jednak najbardziej spadła wartość kozeiny, masła, jak również pełnotłustego mleka w proszku.

            Jak informuje Fammu/Fapa wartość OMP w porównaniu z ostatnim przetargiem spadła średnio o 7,3%. Za tonę tego produktu trzeba było zapłacić 2,02 tys. USD. Warto także dodać, iż spadły średnie ważone ceny jednej tony PMP. W tym przypadku spadek był widoczny na poziomie 8,9%. Za jedną tonę tego produktu trzeba było zapłacić 2,45 tys. USD. Ponadto spadkowi o 5, 6% uległ też ser cheddar. Jedna tona kosztowała 2,99 tys. USD.

            Za taki stan rzeczy zdaniem analityków Fonterry odpowiedzialna jest korekta po czterotygodniowych dynamicznych podwyżkach. Podwyżki z kolei związane były ze zmniejszeniem wolumenu dostępnych produktów. Analitycy jednak nie wykluczają poprawy stanu rzeczy. 

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)