Jaki rozrzutnik kupić ?
Napisane przezdnia  20-11-2015 11:01 20-11-2015 11:01 printer
Jaki rozrzutnik kupić ?

      Jaki rozrzutnik kupić ?

            Rozrzutnik obornika to ważna maszyna w gospodarstwie rolnym. Jego zakup to inwestycja na długie lata. Dlatego warto dokonać jej z należytym rozsądkiem.

 

 


            Bardzo często dokonując zakupu istotną rolę odgrywa cena. Jednak nie powinna stanowić ona głównego powodu decyzji, ponieważ wysoka cena nie zawsze równa się, jakości, zaś niska może narazić na dodatkowe koszta związane z naprawą maszyny.

            Przy wyborze rozrzutnika obornika warto przyjrzeć się, jakości wykonania jego konstrukcji. Na jakość składa się m.in. użyta do konstrukcji stal. W sprzedaży dostępne są maszyny z burtami oraz podłogami skonstruowane z blachy o grubości 2 mm i 4 mm. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ rozrzutniki pracują z materiałem, którego odczyn nie jest obojętny chemicznie, jak również dojazd na pole odbywa się często po drogach, które cechują się słabą, jakością. Dlatego grubość blachy to czynnik wpływający, na jakość maszyny i jej eksploatację.

            Wybierając rozrzutnik ważny jest także rodzaj podwozia. Na rynku występują rozrzutniki jednoosiowe i rozrzutniki z podwoziem typu tandem. Jeśli chodzi o rozrzutnik jednoosiowy cechuje się lepszą zwrotnością. Te modele, które posiadają podwozie typu tandem pozbawione są osi skrętnej. Sprawdzają się głównie przy transporcie. Przy pracach polowych korzystniej jest wybrać model jednoosiowy, ponieważ opony zużywają się wolniej, a podczas zawracania na polu można uniknąć tworzenia bruzd.

            Ponadto decydując się na zakup rozrzutnika ważnym kryterium jest jego przeznaczenie. Rozrzutnik może być wykorzystywany nie tylko przy rozrzucaniu obornika, ale również do wysiewu wapna. Wówczas należy zwrócić uwagę na to, czy tarcze na końcówkach walców pionowych adaptera nie zostawiają wolnej przestrzeni. Mogłoby to spowodować wydostawanie się materiału bezpośrednio na pole.

            Dlatego, by należycie wybrać maszynę warto sprawdzić jego całą specyfikację, oraz porównać ją w różnych konkurencyjnych firmach. Pozwoli to na uzyskanie rozeznania i sprawdzenia ceny za tą samą specyfikację oferowaną przez różne marki. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 4/5 (80%) (1 ocena)