Kombajny Case IH z serii 240 udoskonalone
Napisane przezdnia  19-11-2015 13:06 19-11-2015 13:06 printer
Kombajny Case IH z serii 240 udoskonalone

Kombajny Case IH z serii 240 udoskonalone

            Marka Case IH postanowiła wprowadzić udoskonalenia w kombajnach z serii 240. Są do drobne udoskonalenia, ale jak twierdzi marka skutecznie spełniają swoją funkcję.

 

 


            Modele, które zostały udoskonalone to kombajny Axial-Flow serii 240. Dodano im jeszcze więcej mocy zaopatrzając je w silniki firmy FPT. Zwiększono także zbiornik ziarna oraz wprowadzono nowe rozwiązania w dziedzinie zarządzania słomą.

Nowe rozwiązania w dziedzinie zarządzania słomą służą m.in. do osobnej regulacji położenia łopatek rozrzutnika słomy. Jest to rozwiązanie, które umożliwia operatorowi rozrzucanie hederów i zielonych źdźbeł o stosunkowo dużych rozmiarach. Ponadto kombajny z serii 240 marki Case IH zyskują obrotową rynnę spustową. Ma to za zadanie ułatwić napełnienie odbieraczy ziarna, jak również przyczep, nie przesuwając przy tym przyczepy, czy też kombajnu. Dodatkowo pomyślano również o wyposażeniu w zadaną nastawę, która zostaje osiągnięta w sposób automatyczny w trakcie rozładunku ziarna. Rynna zaś, obraca się ku górze po zakończonym rozładunku. Jest to mechanizm, który pozwoli na uniknięcie tracenia ziarna, które ma tendencję do wysypywania się po rozładunku.

Ponadto udoskonaleniem jest również układ gąsienic amortyzowanych z poszerzonymi gąsienicami. Jest to usprawnienie kierowane szczególnie do klientów w krajach, gdzie przepisy transportu drogowego umożliwiają ruch pojazdów, których szerokość przekracza 3,5 m.

 

 

Źródło: Case IHPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)