New Holland Roll-Belt z funkcją regulacji
Napisane przezdnia  18-11-2015 13:00 18-11-2015 13:00 printer
New Holland Roll-Belt z funkcją regulacji

New Holland Roll-Belt z funkcją regulacji gęstości beli

            Prasy Roll-Belt to maszyny marki New Holland. Marka nieustannie pracuje nad rozszerzeniem ich możliwości. Podążając w tym kierunku w roku 2016 prasy Roll-Belt będą posiadały funkcje regulacji gęstości beli i regulację zmiennej gęstości rdzenia beli.


            Regulacja gęstości beli będzie możliwa za sprawą kolorowego monitora umieszczonego wewnątrz kabiny. Monitor będzie wyposażony także w dotykowy ekran InteliiView bądź też Bale Command Plus II. Istnieje również możliwość, za sprawą opcji ISOBUS wzbogacenia maszyny o kolorowy monitor z ekranem dotykowym IntellView IV z powiększonym wyświetlaczem. Gęstość formowanej beli widoczna jest na monitorze za pośrednictwem nowego przetwornika ciśnienia.

            Mało tego, że gęstość widoczna jest na monitorze, to dodatkowo operator może ją programować, zmniejszając, bądź zwiększając wartość ciśnienia każdorazowo o 10 barów. Ponadto operator będzie miał możliwość ustawienia różnej gęstości dla rdzenia beli i jej warstwy zewnętrznej.

            Sprawa różnej gęstości rozwiązywana jest w taki sposób, iż w momencie osiągnięcia przez belę ustawionej przez operatora średnicy rdzenia system automatycznie przełącza się na ustawioną wcześniej przez operatora gęstość warstwy zewnętrznej.

            Regulacja gęstości beli jest przydatna podczas przygotowywania bel z różnego rodzaju materiału, ponieważ to, jaka gęstość rdzenia oraz warstwy zewnętrznej zostanie zastosowana może decydować o prawidłowym procesie kiszenia. 

 

źródło: New Holland

zdjęcie: New HollandPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)