Poznaj nową prasę Vicon Fastbale
Napisane przezdnia  17-11-2015 08:03 17-11-2015 08:03 printer
Poznaj nową prasę Vicon Fastbale

Poznaj nową prasę Vicon Fastbale

            Prasa Fastbale to nowa maszyna skonstruowana w fabryce Kverneland Group położonej w miejscowości Ravenna we Włoszech.


 


            Prasa stworzona przez fabrykę Kverneland Group to maszyna, która łączy w sobie równocześnie wstępną komorę prasowania, komorę główną, jak również stół do owijania bel.

            Jeśli chodzi o pierwszą z nich, czyli wstępną komorę owijania jej przeznaczenie to prasowanie wstępne i tworzenie beli. Warto dodać, iż właśnie w tej komorze odbywa się większa część całego procesu, jakim jest prasowanie. Druga, czyli komora główna odpowiedzialna jest za dalsze prasowanie materiału i formowanie beli, której średnica wynosi 1,25 m. Trzeci i ostatni element to stół do owijania bel. Odpowiedzialny jest za sprawny wyładunek beli.

            Cały mechanizm pracy w prasie Fastbale polega na tym, iż w momencie, kiedy wstępna komora prasowania zostaje wypełniona materiałem następuję jego przeniesienie do komory głównej. Tam formowany jest finalny kształt beli, oraz następuje jej owijanie siatką. Warto dodać, iż w momencie, gdy w komorze głównej następuje proces formowania, wówczas komora wstępna zamyka się i zostaje napełniania kolejną porcją materiału. Finalnie, kiedy bela osiąga już odpowiednią wielkość i kształt następuje otwarcie tylnej klapy prasy. Bela wówczas opada na stół owijarki i gotowa jest do wyładunku. Jest to proces sprawny, jak również wydajny. 
Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)