Technologia Driver Extended Eye od Deutz-Fahr
Napisane przezdnia  12-11-2015 11:00 12-11-2015 11:00 printer
Technologia Driver Extended Eye od Deutz-Fahr

Technologia Driver Extended Eye od Deutz-Fahr

            Technologia Driver Extended Eye, której twórcą jest marka Deutz-Fahr otrzymała srebrny medal w plebiscycie Agritechnica Innovation Award 2015.

 


            System Driver Extended Eye został stworzony po to by bezpieczeństwo jazdy podczas różnego rodzaju prac w gospodarstwie rolnym było jak na najwyższym poziomie. System oparty jest na kamerach, które zwiększają widoczność. Dzięki dodatkowym obrazom uzyskanym z kamer operator może dostrzec to, co dla oka bardzo często jest niewidzialne.

            System skonstruowany jest na podstawie kamer z centralką sterującą. Dzięki temu do uzyskania możliwych jest aż 6 obrazów. Istotnym punktem jest to, że jedna z kamer odpowiedzialna jest za wykrywanie obecności człowieka. Ponadto maszyna oblicza, w jakiej odległości oddalony jest człowiek od ciągnika, jeśli znajduje się on w martwym punkcie maszyna automatycznie zostanie zablokowana, a operator nie będzie mógł wykonać żadnego manewru. Driver Extended Eye usprawnia również widoczność boczną.

            DriverExtended Eye to system stworzony przez markę Deutz-Fahr, wraz z BFFT. Uznanie zyskał na targach Agritechnica 2015, gdzie otrzymał srebrny medal. Technologia będzie możliwa do nabycia z końcem przyszłego roku.


źródło: Deutz-Fahr

zdjęcia: Deutz-FahrPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)