Modernizacja gospodarstw rolnych i składanie wniosków
Napisane przezdnia  12-11-2015 09:06 12-11-2015 09:06 printer
» Produkcja zwierzęca » Modernizacja gospodarstw rolnych i składanie wniosków
Modernizacja gospodarstw rolnych i składanie wniosków

  Modernizacja gospodarstw rolnych i składanie wniosków

            17 listopada br. upływa termin składania wniosków w sprawie pomocy na „Modernizację gospodarstw rolnych” w ramach PROW 2014-2020.

 

 

            Nabór wniosków w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwa od 19 października. Został ostatni tydzień, na skorzystanie z pomocy.

            Jeśli chodzi o inwestycję, w ramach, których może zostać przyznana pomoc są to inwestycje związane z rozwojem produkcji prosiąt (maksymalne dofinansowanie wynosi 900 tys. zł), inwestycje związane z produkcją mleka krowiego (wysokość wsparcia może wynieść 500 tys. zł), oraz inwestycje związane z produkcją bydła mięsnego ( wypłacona pomoc nie może przekroczyć 500 tys. zł).

            Wsparcia o tym charakterze w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 obejmują budżet w wysokości 1,3 mld euro. Należy jednak dodać, iż kwota ta została rozdysponowana na woj. Mazowieckie, oraz na pozostałe województwa.

            Wnioski należy składać w oddziałach regionalnych ARiMR właściwych ze względu na miejsce realizacji inwestycji. Jak informuje Agencja do 5 listopada br. przyjęto 33 wnioski, których łączna kwota wsparcia wynosi 15,15 mln zł.

            Wsparcie te nie jest jednak opcją ostateczną. Minister Marek Sawicki poinformował, iż w styczniu odbędzie się kolejna możliwość składania wniosków na „Modernizację Gospodarstw Rolnych”, w której dodatkową możliwością będzie dofinansowanie zakupu ciągników oraz innych maszyn rolniczych.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)