Krzysztof Jurgiel Ministrem Rolnictwa ... ?
Napisane przezdnia  11-11-2015 07:03 11-11-2015 07:03 printer
» Wiadomości rolnicze » Krzysztof Jurgiel Ministrem Rolnictwa ... ?
Krzysztof Jurgiel Ministrem Rolnictwa ... ?

Krzysztof Jurgiel Ministrem Rolnictwa ... ?

            Rząd formowany przez Beatę Szydło przewiduje, iż ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostanie Krzysztof Jurgiel. Polityk ma już doświadczenie w tym resorcie, kiedy to stanowisko ministra rolnictwa pełnił w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.


            Krzysztof Jurgiel związany jest z partią Prawo i Sprawiedliwość od początku jego istnienia. Pełnienie funkcji ministra rolnictwa nie będzie dla polityka nowością, ponieważ w latach 2005-2006 pełnił tę funkcję w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Ponadto nowy minister rolnictwa był posłem na Sejm III, IV, V, VI oraz VII kadencji.

            Krzysztof Jurgiel, jeśli chodzi o resort rolnictwa oponuje o wyrównanie dopłat dla polskich rolników. Zdaniem polityka są one zbyt niskie i należy dostosować je do dopłat, które obowiązują w Europie Zachodniej.

            Polityk jest również jednym z twórców programu rolnego Prawa i Sprawiedliwości. W programie tym partia za cel polityki rolnej stawia podwyższenie poziomu życia rodzin rolniczych, jak również mieszkańców wsi. Ponadto PiS jest zwolennikiem ekologicznej, która eliminuje produkcję żywności genetycznie modyfikowanej. Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie mówi także o uszczelnieniu systemu rolniczych ubezpieczeń KRUS. Partia chce także zmniejszenia cen paliw dla rolników. 

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)