Prasa balotów okrągłych Pöttinger Impress
Napisane przezdnia  11-11-2015 11:03 11-11-2015 11:03 printer
Prasa balotów okrągłych Pöttinger Impress

Prasa balotów okrągłych Pöttinger Impress

            Pöttinger zaprezentował nową prasę balotów okrągłych Impress, która posiada całkiem nowatorskie możliwości w zakresie sposobu prasowania.

 


            Nowatorskie rozwiązanie marki Pöttinger polega na tym, iż materiał, który jest prasowany wpływa do komory prasowania w sposób równoległy-styczny, ( dzięki czemu komora wypełniona jest w sposób równomierny), co z kolei pozwala na wprowadzenie do prasy większej ilości masy. Sprawia to również zwiększenie przepustowości i zmniejszenie strat w owijanym materiale.

            Warto dodać, iż za sprawą technologii Liftu formowanie balotu następuję w sposób bardzo optymalny, ponieważ jazda lewo/prawo jest bardzo mocno zredukowana. Jeśli chodzi o wykorzystanie prasa przystosowana jest do prasowania słomy, siana, jak również kiszonki.

            To, co warte jest również uwagi w prasie marki Pöttinger to krótkotnąca belka nożowa, która może być wyposażona aż w 32 noże. Ilość używanych noży ustalana jest przez operatora. Ponadto w maszynie można zapomnieć o nożach ślepych, ponieważ wolna przestrzeń uzupełniona jest przez noże niewykorzystywane w pracy.

            Ciecie przy użyciu krótkotnącej belki nożowej ma zalety. Przede wszystkim zagęszcza prasowany materiał. To z kolei wpływa na większą masę balotu. Ponadto, jeśli mowa o kiszonce, materiał mieszany jest w sposób homogeniczny, co zwiększa stabilność fermentacji. Jest to technologia, która uzyskuje jakość cięcia przyczepy samozbierającej w prasach rolujących.

 

źródło:Pöttinger

zdjęcie: PöttingerPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)