Kontrole w sektorze drobiarskim zakończone
Napisane przezdnia  06-11-2015 13:02 06-11-2015 13:02 printer
» Produkcja zwierzęca » Kontrole w sektorze drobiarskim zakończone
Kontrole w sektorze drobiarskim zakończone

Kontrole w sektorze drobiarskim zakończone

            Od 19 do 30 października br. inspekcja służb z Tajwanu przeprowadziła kontrole w polskich zakładach sektora mięsa drobiowego.

 


            Podczas wizyty inspektorzy odwiedzili wytypowane zakładu uboju i przetwórstwa mięsa drobiowego. Nie omieszkali również przyjrzeć się terenowym jednostkom Inspekcji Weterynaryjnej. Odwiedzili również Państwowy Instytut Weterynaryjny-Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Ponadto w trakcie trwania kontroli inspekcja zapoznała się z systemem nadzoru weterynaryjnego nad produkcją mięsa drobiowego, a także z systemem monitoringu i diagnostyki laboratoryjnej w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego.

            W podsumowaniu wizyty inspektorzy wskazali na prawidłowo funkcjonujący system nadzoru produkcji, gwarantujący najwyższe standardy bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego. Delegacja zobowiązała się do sporządzenia raportu z kontroli w ciągu 3 miesięcy od zakończenia inspekcji. W przypadku pozytywnej rekomendacji inspektorów, polskie mięso drobiowe ma szansę zagościć na tajwańskim rynku już w przyszłym roku. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)