Jak sprawdzić używane maszyny rolnicze ?
Napisane przezdnia  30-09-2015 06:19 30-09-2015 06:19 printer
Jak sprawdzić używane maszyny rolnicze ?

Jak sprawdzić używane maszyny rolnicze ?

 

            Praca w gospodarstwie rolnym to trudne wyzwanie. Jednak wraz z postępem technologicznym staje się ona łatwiejsza. Dzieje się to m.in. za sprawą: traktorów, kombajnów, rozrzutników, pługów, wycinarek kiszonki i innych. Trzeba jednak podkreślić, ze wygoda i funkcjonalność, jakie związane są z wykorzystywaniem maszyn rolniczych, kosztuje i to niekiedy całkiem sporo.

            Kiedy koszt maszyny rolniczej, która jest potrzebna w gospodarstwie przekracza przeznaczony na nią budżet warto wówczas zastanowić się nad zakupem sprzętu używanego. Należy jednak przy tym zachować rozwagę i skrupulatnie sprawdzić maszynę, aby pieniądze były należycie spożytkowane.

            Kupując używaną maszynę rolniczą, musimy ją w miarę dokładnie sprawdzić. Najlepiej w tym celu zabrać do sprzedającego osobę, która posiada już podobny sprzęt i wykorzystuje go, na co dzień. Użytkownik maszyny będzie, bowiem w stanie sprecyzować, jakie posiada wady kupowany sprzęt. Dodatkowo, maszynę rolniczą należy sprawdzić pod kątem prawnym. Oznacza to, że szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na numery nadwozia i silnika, a na dodatek porównać je z numerami zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym. Przy zakupie używanego sprzętu rolniczego bardzo ważną sprawą są wady prawne, o których musimy napisać w umowie kupna sprzedaży. Mogą być one dowodem w sprawie o unieważnienie transakcji. Przy zakupie maszyny rolniczej należy również sprawdzić stan techniczny. Należy zwrócić uwagę na stan licznika motogodzin, bowiem to od niego najczęściej uzależniony jest stan całej maszyny. Licznik powinien być sprawny, ale należy wiedzieć, że mógł być on cofnięty. Dlatego faktyczny stan techniczny będzie możliwy do dokładnego sprawdzenia w toku użytkowania maszyny.

            Kupując maszynę rolniczą należy sprawdzić parametry techniczne, eksploatacyjne, oraz ekonomiczne. Poza tym powinno dobrać się odpowiedni model do wielkości realizowanej w gospodarstwie rolnej produkcji. Zakupiona grupa maszyn i narzędzi rolniczych powinna gwarantować możliwość wykonania pracy w przewidywanym wymaganiami agrotechnicznymi czasie.

            Przy każdym zakupie maszyny używanej należy kilkukrotnie przemyśleć swój wybór, aby wybrać odpowiednią maszynę, która posłuży przez długie lata, a przy tym nie nastąpi żadne oszustwo.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
153 #1 catamarann dnia wrzesień 30 2015 13:04:09
Niestety z tymi używanymi maszynami jest ciężko i chyba nie da rady się do końca sprawdzić....
201 #2 Majlo dnia sierpień 05 2016 13:12:34
Ogólnie bywa ciężko, ale ja mam dobre źródło w Agromarkecie Jaryszki http://www.agromarket.pl/oferta/ Nie sprzedają bubli. Niedawno kupiłem siewnik w bardzo dobrym stanie, jeszcze sporo posłuży.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)