Zgrabiarki Mchale

Zgrabiarki Mchale można było zobaczyć na targach w Hanowerze. Firma Mchale zaprezentowała na swoim stoisku na Agritechnice 2017 jeden ze swoich najnowszych produktów.

Filtr powietrza do ciągników i maszyn rolniczych

Filtr powietrza do ciągników i maszyn rolniczych

              Filtr powietrza pełni kluczową rolę dla efektywności spalania paliwa. Umieszczony jest na samym początku etapu procesu spalania mieszanki i służy do usuwania zanieczyszczeń z powietrza, które doprowadzane jest do silnika.

CEDROB S.A.  z większymi wpływami

CEDROB S.A.  z większymi wpływami

Atrakcyjna stawka za jednego odebranego warchlaka, dodatkowe finansowe premie za racjonalne zużycie paszy, 12 000 złotych miesięcznego dochodu na rękę dla hodowcy - to najważniejsze założenia nowej propozycji tuczu kontraktowego CEDROB S.A., którym spółka chce pozyskać  kolejnych hodowców trzody chlewnej  i zdobyć rynek wieprzowiny.

Działanie ładowacza czołowegoi ładowarki teleskopowej

Działanie ładowacza czołowegoi ładowarki teleskopowej

              Gospodarstwo rolne w mniejszym lub większym stopniu jest swego rodzaju przedsiębiorstwem transportowym. Przewożone są w nim różnego rodzaju pasze, plony, nawozy czy materiały siewne. Jednak, aby cały proces transportowy był w pełni zrealizowany niezbędny jest sprzęt odpowiedzialny za załadunek oraz rozładunek.

Jak dbać o krowy i zwierzęta gospodarskie ?

Jak dbać o krowy i zwierzęta gospodarskie ?

              Utrzymanie zwierząt gospodarskich w miarę upływu czasu coraz mniej przypomina warunki naturalne. W wyniku tego zwierzęta narażone są na stres, a co za tym idzie obniża się ich poziom dobrostanu. Dlatego tak ważne jest by zapewnić im, chociaż minimalne warunki utrzymania.

Nowe maszyny rolnicze i serwis maszyn rolniczych

Nowe maszyny rolnicze i serwis maszyn rolniczych

              Dokonując zakupu maszyn czy sprzętu rolniczego bardzo często rolnicy sięgają po znane i zaufane marki. Dzięki temu zyskują pewność, iż sprzęt odznacza się wysoką jakością oraz niezawodnością, a także dobrym serwisem.

Siedlisko - zadbaj o podwórko gospodarcze

Siedlisko - zadbaj o podwórko gospodarcze

              Zadbane podwórko to bez wątpienia wizytówka całego gospodarstwa. Nie trzeba na ten cel wydawać wielkich pieniędzy. Wystarczy trochę pracy, a efekty będą zaskakujące. Jak to, zatem zrobić ? I o co zadbać na swoim siedlisku ?

Nowy Farmall C od Case IH

Nowy Farmall C od Case IH

W przyszłym roku w ciągnikach Farmall C 85/95/105/115, które stanowią podporę linii Farmall, czyli uniwersalnych maszyn średniej mocy marki Case IH, pojawi się wiele udoskonaleń i nowych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwią obsługę tych doskonale znanych maszyn, a także zwiększą ich wydajność w polu i gospodarstwie.

Zacielanie krów i długowieczność krów

Zacielanie krów i długowieczność krów

              Wielu rolników może zastanawiać się, dlaczego mimo dużych ilości wyprodukowanego mleka ekonomia obory nie jest zadowalająca. Dzieje się tak, ponieważ niekiedy producenci zaniedbują inne czynniki. Na co zatem zwrócić uwagę ?

Austryjackie ciągniki Steyr docenione

Austryjackie ciągniki Steyr docenione

Młodzi, nowocześni i przebojowi

Case IH Optum 300 CVX zdobywa tytuł „Tractor of the Year 2017”

Case IH Optum 300 CVX zdobywa tytuł „Tractor of the Year 2017”

Nagroda przyznana podczas Międzynarodowych Targów Maszyn Rolniczych EIMA we Włoszech / Specjaliści zasiadający w jury doceniają wysoką moc oraz lekką konstrukcję zorientowaną na potrzeby klientów w Europie / Możliwość dociążenia ciągnika dla prac wymagających większej trakcji / Konstrukcja zapewniająca maksymalną wydajność i ochronę gleby