CLAAS DISCO 1100 TREND
CLAAS DISCO  1100 TREND

CLAAS DISCO  1100 TREND

              DISCO 1100 TREND to nowa kosiarka znajdująca się w ofercie marki Claas. Jej szerokość robocza wynosi aż 10,70 m, dzięki czemu maszyna zapewnia dużą wydajność w gospodarce użytków zielonych.

 


              Kosiarka Disco 1100 Trend wyposażona jest w sprawdzoną belkę tnącą Max Cut, a także system odciążający Active Float. Jeśli chodzi o system odciążający, to za jego sprawą operator może w każdym momencie podczas jazdy dopasować nacisk na grunt obu jednostek koszących, ale również zareagować na zmieniające się warunki.

              Nowy model kosiarki pracuję w sposób czysto mechaniczny, poza elektronicznym panelem obsługi, za pomocą, którego możliwy jest wybór różnych funkcji jak obsługa pojedynczych kosiarek. Pozostałe funkcje kontrolowane są przez operatora dzięki hydraulicznym zaworom traktora. Rozwiązanie te pozwala użytkować nową kosiarkę wraz z prosto wyposażonymi traktorami do 160 KM.

              Disco 1100 Trend posiada teleskopowe ramiona, dzięki którym transport uliczny nie sprawia problemu, mimo dużej szerokości roboczej. To właśnie teleskopowe ramiona pozwalają ustawić kosiarkę w łatwy sposób, pionowo za za traktorem do pozycji transportowej. Należy dodać, iż fartuchy ochronne składają się automatycznie przy tym na bok lub do góry. W związku z tym kosiarka może poruszać się bezpiecznie ulicą, ponieważ jej wymiary nie przekraczają 4 m wysokości i 3 m szerokości. Ponadto maszyna daje się również odstawić w pozycji transportowej. 

 

źródło: Claas

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)