Zobacz temat
portal rolniczy, firmy rolnicze, maszyny rolnicze, usługi rolnicze, wiadomości rolnicze - www.agrohodowca.pl Pogadaj z nami! Konkursy
Zgłoszenia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Dzisiejsze posty Szukaj

Drukuj temat

Która maszynę polubiłeś najbardziej?
Roltivia Roltivia 0%[0 głosów]
Michała Michała 0%[0 głosów]
Cenona Cenona 0%[0 głosów]
Mateusza Mateusza 0%[0 głosów]
Przemka Przemka 60%[6 głosów]
Kuby Kuby 0%[0 głosów]
Matiego Matiego 0%[0 głosów]
Adriana Adriana 0%[0 głosów]
Patryka Patryka 40%[4 głosów]
Sparklez Sparklez 0%[0 głosów]
Krystiana Krystiana 0%[0 głosów]
Mario Mario 0%[0 głosów]
Głosów ogółem : 10
20-08-2015 15:34 Zgłoszenia | Edytowane przez adam 22-08-2015 17:16
Awatar

adam

Główny administrator

Data rejestracji: 02.08.15
Miejscowość: Kadzidło
W tym dziale publikujemy wasze nadesłane prace (opis i zdjęcia waszych ulubionych maszyn). Powyżej postu znajduje się ankieta i jest widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników strony Agrohodowca.pl

Ankieta nie jest brana pod uwagę przy wyborze laureatów konkursu, a jedynie wspomaga przy wyborze zwycięskiej trójki.

Poniżej nadesłane prace:

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Nadesłał roltivi
Witam! Chciałbym zaprezentować mój ciągnik -U-R-S-U-S- C-330 z 1983 roku. Ciągnik ten posiada fabrycznie założony tur 1-sekcyjny "na linkę". Ciągnik ten jest dla mnie pozbawiony wad dlatego że rzadko się psuję i nie wymaga dużego wkładu finansowego. Jeśli regularnie zmienia się filtry i oleje właściciel ciągnika będzie z niego zadowolony tak jak ja. Głównymi zaletami tego "CIAPKA" jest małe spalanie oraz wytrzymałość. Jedną z mniej licznych zalet ale równie jest to ważne że ten traktor ma bardzo dobrą blokadę mechanizmu różnicowego. Poleciłbym go każdemu kto by o niego zapytał ze względu na wytrzymałość. Mimo wieku do ciągnika tego są łatwo i tanio dostępne części. Mimo upływu lat i wieku tego traktora jest on mocny (mimo że ma tylko 32KM). W pracach polowych sprawuje się wzorowo i dla mnie ten URSUS jest nie do zastąpienia przez inne ciągniki. Mam nadzieję że posłuży mi on przez wiele lat!

Pozdrawiam!

Zdjęcia :: Pokaż

agrohodowca.pl/zgloszenia/rol1.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/rol2.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/rol3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/rol4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/rol5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/rol6.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Nadesłał Adrian (niestety bez opisu)

agrohodowca.pl/zgloszenia/adr1.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/adr2.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/adr3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/adr4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/adr5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/adr6.jpg

Nadesłał Mati (niestety bez opisu)

agrohodowca.pl/zgloszenia/mtt1.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mtt2.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mtt3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mtt4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mtt5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mtt6.jpg

Nadesłał Kuba
Zetor Proxima Power 110 jest u nas na gospodarstwie od 12.12.2012r.

Pracuje na niewielkim areale , jednak w 100% jest wykorzystywana.

Moc tego ciągnika to 110km.

Maksymalna prędkość jazdy jaką można uzyskać to 40km/h.

Przy cięzkich pracach typu orka, uprawa czy transport radzi sobie doskonale.

Ma wiele zalet.

Jedną znich jest napewno komfort pracy , który w pewnym stopniu przekonał nas do zakupu tego ciągnika.

Drugą zaletą jest cena , która nie jest zbyt wygórowana.

Trzecią z nich jest skrzynia biegów , w której są 2 biegi pod obciążeniem.

Po całym dniu pracy aż szkoda wysiadać z tego ciągnika.

Pozdrawiam.

agrohodowca.pl/zgloszenia/kub1.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/kub2.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/kub3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/kub4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/kub5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/kub6.jpg

Nadesłał Przemek
Witam piszę w sprawie konkursu a mianowicie zdjęcia są w załącznikach a teraz zajmę się opisaniem zapraszam do lektury.

Maszyna przedstawiona na zdjęciach to T25a (wyprodukowany w 1987 roku pierwszy właściciel kupił go 29.01.1988). Na moim gospodarstwie jest od 25.06.2007r. początkowo pracował na około 7ha (5ha była to ziemia ciężka sporo gliny ale mimo to dawał radę) od 3 lat pracuje tylko na 2ha pozostałe 5ha tej gliny sprzedaliśmy w 2012 roku. Jest to bardzo zwinny ciągnik nie tylko w polu ale i w lesie. Kabinę którą posiada jest to kabina z Ursusa C360 3P pelikan przerobiona bo była trochę za duża, przed kabiną był tak jakby to powiedzieć daszek. Posiada on 22,5kW/31 KM. Iż jest to jedyny ciągnik u nas na gospodarstwie pracuje do każdej pracy jaka jest potrzebna, pracuje z maszynami takimi jak: Pług 2-skibowy unia grudziądz, siewnik konny przerobiony na tuz, rozsiewacz KOS, obijak do łęt z ziemniaków, kultywator, a podczas kopania ziemniaków do kopaczki jednorzędowej przerobionej na dyszel i na zmianę z wozem lub dwukółką gdy trzeba podjechać bliżej. Jak na zdjęciach widać błotniki są dorabiane dłuższe ponieważ jak założona była kabina to praktycznie nie było błotników iż kabina jest trochę szeroka. Posiada łatwą skrzynię jest to wersja która ma osobną dźwignię od trybu przód/tył. Tylną szybę stracił podczas gdy w lesie stał za blisko z dwukółką drzewo które miało spaść po odcięciu właśnie na dwukółkę trafiło w szybę. W zeszłym roku zimą 2014/2015 robiona była skrzynia a mianowicie wymieniane stare spiłowane tryby przez które rozłączały się biegi, tryby te były od przełącznika przód/tył. W tą zimę planujemy pomalować go na ładny oryginalny kolor oczywiście wcześniej go wyczyścić i pomalować na oryginalny kolor z tym że kabina na czarno i dach na szaro na taki kolor jak jest. Jeśli miałbym komuś polecić ciągnik na 2-5ha to właśnie on a dlaczego ? Mało pali podczas ciężkich prac polowych, łatwo wszystko zrobić, jest mało awaryjny podczas gdy my go mamy robiliśmy jak na razie tylko w skrzyni właśnie ten tryb przód/tył. Gdy wcześniej mieliśmy jeszcze krowy/świnie planowaliśmy zakup tura do ładowania obornika lecz wyszliśmy z założenia że krowy są po prostu nie opłacalne mleka mało kto kupował a w skupach jak się za dużo oddało to kary za to były zaś dla świń nie opłacało się kupować koncentratów czy innych potrzebnych pasz które by to utuczyły, po skalkulowaniu wszystkiego uprawy, zasiewów, zbiorów byliśmy tylko na - i tak zostawiliśmy tylko kury ale kontynuujmy wersję opisania T25a czyli tego co dotyczy konkurs. Jak widać na zdjęciach posiada większe opony co znacznie ułatwia pracę w polu opony wraz obręczą koła są od C330 przednie opony również są większe ponieważ w lesie na poprzednich oponach często obciążnikami haczyło się o korzenie. Posiada również dłuższy tłumik i odwrócony w drugą stronę ponieważ gdy się robiło dość ciężką pracę w polu i kopcił wszystkie spaliny szły na operatora a tak lecą w drugą stronę. Na zdjęciach nie ma lewych drzwi iż teraz jest bardzo ciepło i w kabinie podczas pracy w polu jest bardzo gorąco i są zdjęte.

PS: Iż nie wiem na ile się rozpisałem mam nadzieję że jest wymagane 10 zdań, serdecznie. Liczę na wiadomość zwrotną która potwierdzi że moje wypracowanie zostało przyjęte. W sumie trochę się napisałem bo zajeło mi to około godziny Uśmiech Pozdrawiam Przemek

agrohodowca.pl/zgloszenia/prz1.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/prz2.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/prz3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/prz4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/prz5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/prz6.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/prz7.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/prz8.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/prz9.jpg

Nadesłał Mateusz
Witam przedstawiam Państwu mój ulubiony ciągnik a mianowicie John Deere 5090R oryginalnie ten ciągnik ma 90KM lecz w ten model był lekko tuningowany i generuje moc ok. 113KM. Za co cenię ten ciągnik za wszechstronność komfort i wygodę. Ciągnik jest jednym z lepszych którym miałem okazje pracować. Ciągnik jest bardzo a to bardzo wytrzymał i praktycznie bez awaryjni. Spalanie nie jest tak duże jak nie którzy mówią. John pracuje w gospodarstwie o powierzchni 160ha w którym ponad 150 to warzywa dla tego większość czasu spędza on na oponach między rzędowych . Traktor pracuje między innymi z maszynami takimi jak : kombajn do szczypiorku Asa Lift , kombajn do cebuli Sampo oraz w transporcie z przyczepom Pronar o pojemności 10ton. Klimatyzacja , wspomaganie , radio wyciszona kabina sprawiają że w tym ciągniku możemy pracować bez przerwy a i tak nie czujemy zmęczenia. Cena jest naprawdę adekwatna do tej maszyny . Polecam ten ciągnik każdemu rolnikowi nie ważne czy masz 10 czy 1000 ha John Deere z serii 5R na pewno podoła w twoim gospodarstwie. I gdy kupisz ten ciągnik na pewno nie będziesz szukał żony. Więc polecam ten ciągnik .

agrohodowca.pl/zgloszenia/mat1.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mat2.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mat3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mat4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mat5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mat6.jpg

Nadesłał cenon
Farmtrac 675dtn.Jest to 75km Wersja.Posiada Tur O Udźwigu 1600Kg.Traktor Dostał Nagrode W 2011Roku Za Jedną Z Najlepszą Maszynę Rolniczych.Farmtrac Nie Ma Żadnych Problemów Anie Z Mechaniką Ani Z Elektryką.Pracuje Na Silniku Perkins Czyli Jednym Z Oszczędniejszych.Od serwisu Dostałem Pendrive Koc 2xTorebki Kubek Bryloczyk.Traktor Kosztował Nieco Ponad 100Tyś.+ Tur 13Tyś.Do Traktora Dokupiłem Kleumatyczne Siedzenie Szersze Lacze Oraz Kilka Innych Rzeczy.Z Farmtracka Jestem Bardzo Zadowolony Na Średnie Gospodarstwa Po Prostu Bajka.Ten Traktor Jest Jednym Z Najprostszych I Najwytrzymalszych Ciągników Według Mnie.Sory Za Tamtego Pustego Mejle

agrohodowca.pl/zgloszenia/cen1.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/cen2.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/cen3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/cen4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/cen5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/cen6.jpg

Nadesłał Michał
Massey Ferguson 3655 moc 155 km ehr duży udźwig podnośnika skrzynia 16x16 rok 1991. Jest bardzo dobrym ciągnikiem nie musze sie martwić że czegoś nie uciągnie. Dzięki komfortowej kabinie i klimatyzacji pracy szybko ubywa.
Bizon zo56 szerokość hedera 4.20m sieczkarnia do słomy rok 1980 mimo swojego wieku robi to co ma robić czyli kosić bezawaryjnie.
Przyczepa samozvierająca Sip prp 1 ładowność ok 2 ton, jej zalerą jest to że nie muszę sie gimnastykować z widłami na łące i wrzucać na woz tylko wsiadam na traktor i jade po trawe.
Gallignani r52 rok 1998 posiada rotor i noże podbieracz 2m dzięki czemu nie musze jechać wolno i nie patrzeć czy słoma nie wypada poza podbierak.
Pług overum szer robocza 1.8m hydrauliczne zabezpieczenia przeciw kamieniom.

agrohodowca.pl/zgloszenia/mich1.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mich2.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mich3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mich4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mich5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mich6.jpg

Nadesłał Patryk
Witam przedstawiam wam mojego Ursusa C-330.
Po kapitalnym. remoncie, Jest to jedyna maszyna która pracuje w moim gospodarstwie.
Ważne informacje dotyczące URSUSA C-330

Model C330 to popularny model ciągników Ursus, często znany pod nazwą „30-tka” lub Ciapek,
produkowany w latach 60-80-tych.
Jest on kolejną modyfikacją ciągnika C325.
Pod maską kryje wysokoprężny dwucylindrowy silnik o mocy 30 KM.
To dobry, uniwersalny ciągnik małej wielkości do prostych prac polowych.

Wysokość WOM: 625 mm
Wysokość haka transportowego: 640 mm
Maksymalna wysokość z budką: 2180 mm
Masa ciągnika bez obciążników: 1495 kg
Maksymalny ciężar ciągnika: 2000 kg
Ogumienie przednie: 6,00-16
Ogumienie tylne: 11-28
Rozstaw osi: 1820 mm
Rozstaw kół przednich: 1250, 1350, 1500 mm
Rozstaw kół tylnych: 1250, 1350, 1400, 1500, 1600, 1700, 1800, 1750, 1850 mm

Dopuszczalny ciężar cieczy w oponach tylnych: 2x300 kg
Silnik 2-cylindrowy, 4-suwowy, wysokoprężny, rzędowy, pionowy,
chłodzony cieczą, bezpośredni system wtrysku,
górny układ zaworów, kolejność pracy cylindrów 1-2-0-0;
system smarowania pod ciśnieniem z rozbryzgiem,
dwukomorowy filtr paliwa, szeregowy filtr olejuPojemność silnika: 1960 cm3

Średnica x skok: 102 x 120 mm
Moc znamionowa: 30 KM
Prędkość obrotowa silnika wg mocy: 2200 obr/min
Jednostkowe zużycie paliwa wg mocy: 195 g/KWh
Maksymalny moment obrotowy: 73,78 Nm
Prędkość obrotowa wg maksymalnego momentu obrotowego: 1600-1800 obr/min

Wypisałem najważniejsze informacje,
ale przyznam się ze z pomocą ksiąrzeczki ursus i internetu.
Mam nadzieje że sie podobało. Pozdrawiam.

agrohodowca.pl/zgloszenia/pat.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/pat2.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/pat3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/pat4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/pat5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/pat6.jpg

Nadesłał Sparklez
Farmtrac 7100DT jest wyposażony w 4 cylindrowy silnik perkinsa o mocy 101KM.
Jest chłodzony cieczą , oraz posiada turbo. Jego wnętrze jest bardzostarannie wykończone wraz z świetnym design'em ! Siedzi się bardzo wygodnie dzięki pneumatycznemu siedzeniu z regulacją twardości. Posiada on klimatyzację (opcjonalnie) która świetnie sprawdza się w letnie upalne dni. Z wyglądu wydaje się być bardzo masywny, a jego masa to 4600KG. Posiada wysoką prędkość maksymalną rzędu 48KM\H (bez doatkowego osprzętu). Pojemność jego zbiornika to 160L co wystarcza na cały dzień ciężkiej pracy. Wykazuje się bardzo małą awaryjnością i jest dość tani w utrzymaniu. Nadaje się do ciężkiej pracy jak i transportu.

[img]http://agrohodowca.pl/zgloszenia/spa11.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://agrohodowca.pl/zgloszenia/spa2.jpg[/img] is not a valid Image.
agrohodowca.pl/zgloszenia/spa3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/spa4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/spa5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/spa6.jpg

Nadesłał Krystian
Gospodarstwo z Wielkopolski

1. Opryskiwacz Biardzki:
-poj. zbiornika [ 1500 l]
-szer. lanc [ 18m ]
-rozmiar kół [ 9,5x32 ]

2. Gruber "agragat ścierniskowy" Frost:
-szer. robocza [2,2m]

3. Krone Mustang 120/3:
-możliwość ustawienia szerokości
-możliwość dołożenia kolejnego korpusu

4.Kubota M110GX:
- moc 115,6 kM
- wyposażenia stand. [ klimatyzacja, radio , i wiele innych ]

5.Rauch MDS 19.1:
-szer. robocza [ kilka możliwości ]
- ustawienia według tabeli wysiewu z wszystkimi polskimi nawozami

6. SaMasz Z010/2H:
-szer. robocza [ 2,1m ]
-szer. pokosu [ 0,90m ]

agrohodowca.pl/zgloszenia/kry1.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/kry2.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/kry3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/kry4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/kry5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/kry6.jpg

Nadesłał Mario
Na konskur organizowany przez MafiaSolec przesyłam zdjęcia traktora Zetora 8011 jest to traktor 2 z najstarszych traktorów z naszego rolnictwa mamy go już 2sezon bardzo dobrze spisuje sie w polu z naszym opryskiwaczem marki Hardi 1800l Dziękuje że mogę wziąsć udział w konkursie. Dziękuje,Pozdrawiam Kacper P

agrohodowca.pl/zgloszenia/mar1.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mar2.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mar3.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mar4.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mar5.jpg
agrohodowca.pl/zgloszenia/mar6.jpg

20-07-2017 14:52 RE: Zgłoszenia
Awatar

UkrainaKijow

Nowicjusz

Data rejestracji: 15.12.16

Poziom ostrzeżeń 0
Ukraina. Oddamy stare drewniane budynki do rozbioru, wies do zagospodarowania. Za darmo bale suche, radziecka cegle rozbiorkowa, mebli, domy do przeniesienia i dalszego wykorzystania. Rancza PGR-owskie, stawy, sady, nieuzytki lezace wsrod zielonych wzgorz i glebokich wawozow. Ceny do dogadania. Jazde konno, wypoczynek, wyzywienie, smaczna kuchnie ze swojskimi wyrobami. Wyborne ciasta, konfitury, bimber, nalewki, karpie w smietanie, miekki swiezy ser, mleko. Pokoje w starej chacie w drewnianych 150-cio letnich scianach. Bania, ruska piec z grubka, kominkami. Na tylach osiedla znajduje sie rzeka, kapielisko z mozliwoscia lowienia ryb, grill na duzym terenie pelnym zieleni. Gospodarstwo agroturystyczne Pushkari oferuje domowe specjaly, zywnosc, wedzonki, maslo, chleb, ser, miod. Warzywa, owoce, produkcja ogrodnicza. Uprawa gruntow rolnych w ciszy i spokoju wsrod jezior i lasow. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), E-mail: nieruchomosci@ukr.net Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Przejdź do forum:
Linki do tego tematu
URL:
BBcode:
HTML: