Siedlisko - zadbaj o podwórko gospodarcze
Napisane przezdnia  22-11-2016 18:33 22-11-2016 18:33 printer
» Wiadomości rolnicze » Siedlisko - zadbaj o podwórko gospodarcze
Siedlisko - zadbaj o podwórko gospodarcze

Siedlisko - zadbaj o podwórko gospodarcze

              Zadbane podwórko to bez wątpienia wizytówka całego gospodarstwa. Nie trzeba na ten cel wydawać wielkich pieniędzy. Wystarczy trochę pracy, a efekty będą zaskakujące. Jak to, zatem zrobić ? I o co zadbać na swoim siedlisku ?

 


              Duże znaczenie w prezencji całego siedliska ma odpowiednio zagospodarowany i pielęgnowany ogród. Aby jednak tak się stało należy formę ogrodu i gatunki roślin dostosować do własnych możliwości zarówno czasowych jak i finansowych. Jest to ważne z uwagi na to by przy natłoku prac w gospodarstwie znaleźć czas na pielęgnację ogrodu, ponieważ zaniedbany nie będzie zdobił a szpecił.

              Jeśli nie możemy poświecić części ozdobnej gospodarstwa zbyt wiele czasu warto zainwestować w takie rośliny, które wymagają mniejszego nakładu pracy. Mowa tu o bylinach, a także krzewach iglastych. Znacznie więcej pracy oraz koszty utrzymania generują rośliny jednoroczne oraz krzewy liściaste. Trzeba je, bowiem ręcznie pielić, usuwać przekwitnięte kwiaty, czy regularnie przycinać. Dodatkowym urozmaiceniem mogą być ogródki skalne czy pergole.

              Na to jak wygląda gospodarstwo w oczach innych wpływa również ogrodzenie. Nie zawsze jednak możliwe jest to by zainwestować w stosunkowo drogie ogrodzenie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest stworzenie tzw. zielonego płotu. Gęsto zasadzone rośliny będą tworzyły żywopłot o właściwościach ochronnych. Dobrze jest wówczas zainwestować w rośliny, które cały rok będą zielone. 

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)