Obciążnik do ciągnika, ile kilogramów?
Napisane przezdnia  31-08-2016 08:36 31-08-2016 08:36 printer
Obciążnik do ciągnika, ile kilogramów?

Obciążnik do ciągnika, ile kilogramów?

         Obciążniki montowane w ciągnikach pozwalają przede wszystkim usprawnić trakcję. Jednak przed ich zamocowaniem należy wybrać takie, które będą odpowiednie do własnego ciągnika i nie zaszkodzą maszynie.


         Wśród obciążników możemy znaleźć takie, która zakładane są na koła. W ten sposób dociążana jest tylna oś. Obciążniki w tej formie sprawdzają się zwykle w ciągnikach o dużych gabarytach, a także dużej mocy. Aby dociążyć tylną oś istnieje również możliwość umieszczenia na tylnym TUZ metalowej skrzyni wypełnionej betonem lub piaskiem. Sposób ten pozwala przeciwdziałać siłom, jakie pojawiają się z przodu maszyny na skutek pracy np. z ładowaczem czołowym. 


         Obciążniki montowane są także na przedniej osi. Ponadto umiejscawia się je także na ramie przed silnikiem, czy też przedniej belce. Dociążając przednią oś warto zastanowić się nad obciążnikami walizkowymi, ponieważ z racji rozdzielenia dużego ciężaru na mniejsze elementy można wykorzystać taki ciężar jaki potrzebny jest w konkretnej sytuacji. 

          Wśród oferty obciążników montowanych na przedniej osi istnieją również takie, które w postaci jednego czy też dwóch elementów montuje się na przednim tuzie. Zwykle wykorzystywane jest to w ciągnikach o dużych gabarytach. Jednak nie każdy ciągnik posiada przedni TUZ, w związku z tym nie wszędzie będzie możliwy ten sposób dociążenia. 

         Obciążniki do ciągników mają zaletę w postaci usprawnienia trakcji. Jednak maszynę trzeba dociążać z rozwagą, by po prostu jej nie zaszkodzić.
Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 1/5 (20%) (1 ocena)